Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Mundurowy Dar Serca

piątek, 14 czerwca 2024 12:56 / Autor: Maria Karyś
Mundurowy Dar Serca
Mundurowy Dar Serca
Maria Karyś
Maria Karyś

Dziś (14 czerwca) mundurowi z regionu świętokrzyskiego oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Mundurowy Dar Serca 2024". Wydarzenie miało miejsce w Areszcie Śledczym w Kielcach.

Tym drogocennym darem podzielili się przedstawiciele świętokrzyskich służb mundurowych tj. funkcjonariusze i pracownicy Aresztu Śledczego w Kielcach, świętokrzyskiej Policji, żołnierze Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz pracownicy kieleckiej Straży Miejskiej.  

- Ta akcja została zorganizowana przede wszystkim dlatego, że zbliża się okres letni. Wtedy, jak wiemy, tej krwi bardzo brakuje w placówkach medycznych. Chcemy propagować akcję honorowego dawstwa krwi i jednocześnie zwiększyć jej dostępność – informuje Marcjanna Pakuła, rzecznik Aresztu Śledczego w Kielcach.

Na terenie Aresztu Śledczego w Kielcach akcje poboru krwi, w których uczestniczą funkcjonariusze i pracownicy kieleckiej jednostki penitencjarnej, odbywają się systematycznie już od 2015 roku. Dotychczas oddali oni łącznie 470 250 ml krwi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO