Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Mnóstwo atrakcji w najbliższy weekend. Sprawdź, co będzie się działo!

czwartek, 05 sierpnia 2021 18:11 / Autor: Adrianna Linertowicz
Mnóstwo atrakcji w najbliższy weekend. Sprawdź, co będzie się działo!
Mnóstwo atrakcji w najbliższy weekend. Sprawdź, co będzie się działo!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Rodzinne pikniki, Święto Śliwki, wystawy artystyczne i wiele innych propozycji na ciekawie spędzony czas w gronie rodziny i przyjaciół. Szykuje się weekend pełen atrakcji, zarówno w mieście, jak i w całym województwie. Na wiele wydarzeń wstęp jest bezpłatny.

W KIELCACH

„Blaski i cienie Miasta Legionów. Kielce 1918-1039”

Piątek, 6 sierpnia, godzina 18, Muzeum Historii Kielc. W dzisiejszej narracji o międzywojennych Kielcach najczęściej podkreśla się tradycje legionowe, sympatię Marszałka Piłsudskiego i podniesienie ośrodka do rangi wojewódzkiej. Jednak ten czas to również trudne lata budowy nowoczesnego miasta o wielu kulturowych obliczach, walki o zaspokojenie elementarnych potrzeb mieszkańców w wymiarze infrastrukturalnym, a jednocześnie szybkiego rozwoju gospodarczego i społecznego Kielc. Będzie więc to opowieść o trudach codzienności na różnych poziomach – od mieszkańców po kręgi władzy. Spotkanie poprowadzi dr Barbara Kasprzyk-Dulewicz.

http://mhki.kielce.eu/zawartosc/kieleckie-curriculum-vitae-blaski-i-cienie-miasta-legionow-kielce-1918-1939

Artyści Galerii – Galeria Artystów. Z kolekcji BWA w Sandomierzu

Piątek, 6 sierpnia, godzina 18, Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wystawa "Artyści galerii - galeria artystów" towarzyszy Festiwalowi Sztuki "aTrakcje - inicjatywa dla mieszkańców" i wpisuje się w obchody jubileuszu 45-lecia sandomierskiego BWA. Prezentuje wybrane prace artystów z naszego regionu, które stanowią ważną część zgromadzonej kolekcji dzieł sztuki BWA, podobnie też dzieła artystów, których twórczość miała istotny wpływ na obraz polskiej sztuki współczesnej. Ekspozycja składa się z dzieł pochodzących z lat 70., 80. i 90. XX wieku.

https://www.emkielce.pl/kultura/artysci-galerii-galeria-artystow-w-kieleckim-bwa

https://fb.me/e/1lR073g9h

Piknik zdrowotny na Rynku

Sobota, 7 sierpnia, godzina 10, Rynek. Na kieleckim Rynku stanie Miasteczko Zdrowia, przygotowane przez Świętokrzyski Oddział NFZ. Już w sobotę 7 sierpnia będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. A zachęcać będą do nich uczestnicy OnkoTouru - podopieczni Fundacji Pokonaj Raka, którzy w naszym mieście ukończą przejazd rowerowy z Rzeszowa. Więcej szczegółów o wydarzeniu tutaj.

Rafał Olbiński – oprowadzanie kuratorskie

Niedziela, 8 sierpnia, Muzeum Narodowe w Kielcach, godzina 12. Rafał Olbiński przez historyków sztuki zaliczany jest do współczesnych surrealistów, przedstawicieli realizmu magicznego, niekiedy nawet określany jest mianem symbolisty. Niewątpliwie w jego dziełach można odnaleźć każdy z tych nurtów. Świat Rafała Olbińskiego jest nietuzinkowy, można się w nim zatopić bez granic, wpatrywać bez końca na idealny wręcz porządek, który panuje na jego płótnach. Ale Rafał Olbiński to nie tylko obrazy. Olbiński to również ilustracje, projekty okładek czasopism i książek, a także plakaty, które przyniosły mu wielką sławę. Wystawa monograficzna Rafała Olbińskiego ma na celu przybliżenie twórczości tego wyjątkowego artysty urodzonego w Kielcach. Po wystawie oprowadzi kurator Piotr Walczyk.

https://fb.me/e/IgVSRlQL

Przyjazny Piknik Rodzinny

Niedziela, 8 sierpnia, ulica Warszawska 155, godzina 16. Dużo atrakcji dla dzieciaków zapewni Mateusz Lutwin z Mat-Art oraz futrzaki ze Świętokrzyskich Futer. Poza tym będzie dużo gier i zabaw, a także konkursy z nagrodami. Pojawi się także stoisko z watą cukrową i kiełbaskami z grilla, będą zmywalne tatuaże i malowanie buziek. Wszystko za darmo.

https://fb.me/e/1d5bGtGXZ

Rodzinny Rajd Rowerowy

Niedziela, 8 sierpnia, godzina 10, Rynek. Będzie można zwiedzić malownicze rejony lasu Biesak i miasta Kielce na trasie 25 km Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Trasa będzie przebiegała po różnych podłożach. Start z kieleckiego Rynku, meta – w strefie relaksu, w Dolinie Silnicy, gdzie zaplanowano wspólnego grilla.

https://fb.me/e/WhmavTXQ

W samo południe: Od Społem do „Tęczy”

Niedziela, 8 sierpnia, godzina 12, Muzeum Historii Kielc. W czasie spotkania wysłuchamy prelekcji Bartłomieja Tambora na temat zasłużonego dla Kielc klubu „Tęcza”. Słuchacze będą mogli zapoznać się z początkami jego działalności, ilością prowadzonych sekcji sportowych, największymi odnoszonymi sukcesami (w tym oczywiście najbardziej utytułowanej sekcji gimnastycznej). Opowieść zilustruje bogaty zbiór zdjęć wykorzystany na wystawie planszowej przygotowanej w związku z 75-leciem klubu. Przypominamy, że nadal działamy w obowiązującym reżimie obostrzeń sanitarnych. Spotkanie odbędzie się na żywo w siedzibie muzeum przy ul. Świętego Leonarda 4.

http://www.mhki.kielce.eu/zawartosc/w-samo-poludnie-od-spolem-do-teczy

W REGIONIE

Otwarcie wystawy Marcina Zawickiego "Golem" w Jędrzejowie

Piątek, 6 sierpnia, godzina 18, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Dyrektor Muzeum im. Przypkowskich zaprasza na otwarcie wystawy Marcina Zawickiego "Golem" które odbędzie się w piątek 6 sierpnia o godz. 18.00. w Pawilonie Wystawowym Muzeum. Powitanie i początek imprezy na dziedzińcu muzealnym.

https://fb.me/e/1XvJdPXdh

Zlot Food Trucków z Gorilla Events w Staszowie

Piątek-Niedziela, 6-8 sierpnia, Park Górników Siarkowych w Staszowie. Na uczestników czeka przepyszne jedzenie z różnych zakątków świata, duża strefa dla dzieci i młodzieży, roll bary z piwem, konkursy z nagrodami, wspaniała atmosfera i dobra muzyka. Impreza będzie trwała w następujących godzinach: 06.08 godzina 16-22, 07.08 godzina 12-22, 08.08 godzina 12-20.

https://fb.me/e/1EDMEvLFE

Street Food Polska Festival - Zlot Food Trucków w Chmielniku

Piątek-Niedziela, 6-8 sierpnia, Rynek w Chmielniku. Najlepsze food trucki wracają do Chmielnika! Od 6 do 8 sierpnia na Rynku w Chmielniku zaparkują najlepsze food trucki z kuchnią z różnych stron świata. Będą potrawy kuchni hiszpańskiej, amerykańskiej, węgierskiej, azjatyckiej i polskiej. Dania mięsne i wegetariańskie. Coś na słodko i słono. Każdy znajdzie coś pysznego dla siebie! Najwyższa jakość gwarantowana przez Street Food Polska. Impreza będzie trwała w następujących godzinach: 6.08. (piątek): 14.00-22.00, 7.08. (sobota): 11.00-22.00, 8.08. (niedziela): 11.00-20.00

Święto Śliwki w Szydłowie

Sobota-Niedziela, 7-8 sierpnia, Plac Zamkowy w Szydłowie, godzina 17 (sobota) i godzina 13:30 (niedziela). Będą pokazy suszenia owoców starodawną metodą, na tzw. „laskach”, prezentacja różnych odmian śliwek, wiele śliwkowych specjałów od Kół Gospodyń  Wiejskich, a do tego lunapark, eksplozje kolorów, kiermasz na rynku, stoiska tematyczne oraz firmowe. Szczegółowy plan wydarzenia dostępny pod linkiem.

https://www.szydlow.pl/23-swieto-sliwki-szydlow-2021

Eksplozja kolorów w Szydłowie

Niedziela, 8 sierpnia, Szydłów. Eksplozja kolorów to popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę! Całe wydarzenie wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodzi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! To idealne miejsce, aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia. Wyrzuty kolorów zaplanowano co godzinę. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji i konkursów. Wstęp bezpłatny. Wydarzenie towarzyszy Świętu Śliwki.

https://fb.me/e/2oVczbymB

„Niedziela ze św. Franciszkiem” w Tokarni

Niedziela, 8 sierpnia, Park Etnograficzny w Tokarni, godzina 10. „Niedziela ze św. Franciszkiem” jest imprezą organizowaną w ramach cyklu Rodzinne Niedziele w Skansenie .Impreza, która od kilku lat odbywa się w Parku Etnograficznym w Tokarni i poświęcona jest zwierzętom, ma na celu przybliżenie naszej muzealnej publiczności różnorakich kwestii dotyczących miejsca i sytuacji zwierząt zarówno w czasach historycznych i tradycji, jak i we współczesnej rzeczywistości.

https://fb.me/e/VuSx0nQd

Piknik Rodzinny - Msza św. w Brzezinach

Niedziela, 8 sierpnia, godzina 15, Plac Wiejski Brzeziny. Jak informują organizatorzy wydarzenia: „Rozpoczynamy mszą świętą o godz. 15.00 na placu wiejskim w Brzezinach! Następnie po oficjalnym rozpoczęciu pikniku i przywitaniu gości, dzieci i młodzież z naszej wsi wykonają krótkie scenki aktorskie przeplatane śpiewem. Później już będziemy piknikować i podziwiać wystawę dokumentów i zdjęć poświęconych niezwykłej nauczycielce uczącej w XIX w. w naszej wsi -Władysławie Wiwatowskiej!”. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

https://fb.me/e/YavEi6Ju

19. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

Niedziela, 8 sierpnia, godzina 12, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Mistrzowie Słowa i Dźwięku - 19. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej. Pacanów - Gruzja 2021. Dla dzieciaków zaplanowano mnóstwo twórczych i animacyjnych warsztatów, a także wiele innych atrakcji. Szczegółowa rozpiska wydarzenia dostępna pod linkiem.

https://fb.me/e/1yRurdSlP

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO