Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Mieszkańcy Klonowej dopięli swego

czwartek, 06 czerwca 2024 16:41 / Autor: Michał Kita
Mieszkańcy Klonowej dopięli swego
Mieszkańcy Klonowej dopięli swego
Michał Kita
Michał Kita

Przy ulicy Klonowej w Kielcach powstanie mini park. Zgodę na jego utworzenie wyrazili radni podczas czwartkowej (9 czerwca) sesji rady miasta. Pierwotnie, działka w pobliżu kieleckiego zalewu, którą porasta kilkadziesiąt starych dębów, była przeznaczona pod zabudowę.

O ochronę enklawy zieleni w tej części miasta od wielu miesięcy zabiegali mieszkańcy zrzeszeni w inicjatywie społecznej „Zielona Klonowa”. Jej przedstawiciel, Krzysztof Wrona, nie krył zadowolenia po pozytywnej decyzji radnych.

– Wyrażamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy dziś głosowali, pani prezydent, radnym klubu Perspektywy, a także radnej Monice Kowalczyk, która od samego początku nam pomagała. Ufamy, że w tym miejscu pojawią się niebawem alejki, które będą służyć nam, naszym dzieciom i wnukom – zaznacza.

Projekt uchwały w sprawie działki przy ulicy Klonowej złożył klub Perspektywy i jak mówi jego przewodniczący, Maciej Bursztein, enklawy zieleni w mieście są bardzo dużą wartością.

– Musimy skończyć z polityką greenwashingu, nasze miasta nie mogą się rozwijać poprzez eliminowanie terenów zielonych. Są rzeczy, których nie da się kupić i przeliczyć na pieniądze. Nasze miasto ma się gdzie rozwijać, musimy tworzyć warunki dla deweloperów i przedsiębiorców, jednak nie kosztem zieleni. Dziś solidarnie pokazaliśmy, że nie godzimy się na takie praktyki. Mam nadzieję, że będzie to normą w tej kadencji – ocenia.

W tym roku radni już raz głosowali w sprawie utworzenia mini parku przy Klonowej, jednak kwietniową uchwałę w tej sprawie unieważnił wojewoda świętokrzyski.

Przypomnijmy o sprawie działki przy ulicy Klonowej w sąsiedztwie zalewu i Parku Kielczan zrobiło się głośno pod koniec ubiegłego roku. Wówczas mieszkańcy sprzeciwili się, aby na tym ternie powstała kolejna inwestycja deweloperska. Pierwotnie działka była przeznaczona pod zabudowę. W styczniu tego roku, po licznych protestach mieszkańców radni ze wszystkich środowisk politycznych nie zgodzili się na sprzedaż działki, na której mogły powstać bloki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO