Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[MAPA OBJAZDÓW] Remont Seminaryjskiej doprowadzi do komunikacyjnego armagedonu?

środa, 15 maja 2024 11:51 / Autor: Maciej Piętka
[MAPA OBJAZDÓW] Remont Seminaryjskiej doprowadzi do komunikacyjnego armagedonu?
FOT. kielce.eu
[MAPA OBJAZDÓW] Remont Seminaryjskiej doprowadzi do komunikacyjnego armagedonu?
FOT. kielce.eu
Maciej Piętka
Maciej Piętka

W sobotę (18 maja) przed północą rozpocznie się remont ul. Seminaryjskiej. W związku z pracami drogowymi częściowej zmianie ulegają trasy przejazdu autobusów kursujących właśnie tą ulicą.

Wymuszone korekty dotyczyć będą aż… 12 linii.

– Autobusy pojadą od ul. Ogrodowej w kierunku Targu Miejskiego bez zmian. Przejazdu nie będzie natomiast w drugą stronę. Linie, które do tej pory korzystały z tego kierunku, muszą więc zostać poprowadzone objazdami – mówi Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Lista zmian naprawdę jest bardzo pokaźna. Dotyczy ona między innymi linii: Z, 4, 8, 19, 28, 30 i 51. Te autobusy jadące od Tarnowskiej oraz Bohaterów Warszawy w kierunku Ogrodowej zostają skierowane Tarnowską, Wojska Polskiego oraz Miodowicza i dalej według właściwych tras. Kierunki powrotne (oprócz linii nr 8, której autobusy nie będą kursowały na pewnym odcinku Żeromskiego i Zagórskiej), pozostają bez zmian. Podobne korekty dotkną także kursów linii N2, 1, 33 i 45. One również zostaną skierowane przez Wojska Polskiego oraz Miodowicza.

Od niedzieli (19 maja) zmianie ulegnie też trasa autobusu linii 33.

– Przy okazji remontu Seminaryjskiej wprowadzamy też zmiany autobusu nr 33. Od przystanku Wincentego z Kielc II, zlokalizowanego w osiedlu Dąbrowa autobusy tej linii w obu kierunkach zostają skierowane nową drogą do Warszawskiej i dalej do pętli Dywizjonu 303 – dodaje Barbara Damian.

Zobacz jak prezentuje się mapa zmian:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO