Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Manufaktura Pietraszki okradziona po raz trzeci! Ruszyła zbiórka na monitoring

środa, 24 listopada 2021 11:37 / Autor: Weronika Kępa
Manufaktura Pietraszki okradziona po raz trzeci! Ruszyła zbiórka na monitoring
Źródło: pomagam.pl
Manufaktura Pietraszki okradziona po raz trzeci! Ruszyła zbiórka na monitoring
Źródło: pomagam.pl
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Zakład Aktywności Zawodowej, zwany również Manufakturą Pietraszki to miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnościami zarabiają na życie. I choć na co dzień zmagają się z różnymi trudnościami, ktoś postanowił dołożyć im zmartwień, kradnąc rzeczy potrzebne do pracy.

– Niestety, to już trzecie włamanie w Pietraszkach. Za pierwszym razem złodzieje zadowolili się produktami spożywczymi, które wykorzystujemy do pieczenia naszych ciastek. Później ukradli między innymi komputer i projektor – informuje ks. Witold Janocha, inicjator powstania Manufaktury Pietraszki i prezes Fundacji Gramy z Tobą.

– Oczywiście poza tym straciliśmy również jakieś drobne sprzęty, na przykład odkurzacze. Przy okazji sprawcy zdewastowali okna i drzwi – dodaje.

Oprócz zgłoszenia sprawy na policję, ksiądz Witold Janocha postanowił również uruchomić zbiórkę pieniędzy na zakup profesjonalnego monitoringu, który być może pozwoli zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

– Przykro nam, że musimy się zwracać w taki sposób, ale nie mamy innej drogi i chcemy poprosić o pomoc wszystkich, którzy mogliby nas wesprzeć. Założyliśmy, że potrzebujemy na ten cel około dwudziestu tysięcy złotych. Zamierzamy również podjąć współpracę z biurem ochrony – informuje.

– Trzeba zaznaczyć, że w pewnym zakresie funkcjonuje u nas monitoring, ale to jest duży teren i nie udało nam się objąć go podglądem w całości. Sprawcy weszli przez boczne okna, które nie były ujęte kamerami – tłumaczy.

Zbiórka została uruchomiona wczoraj (23 listopada). Póki co wsparło ją pięć osób, które łącznie wpłaciły 450 złotych. Każdy, kto chciałby dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć działalność Manufaktury Pietraszki może to zrobić pod linkiem: https://pomagam.pl/r7t8ne?fbclid=IwAR0t5CGO6uUclC8r5VcqlNyoj2Gh0I4gjsWQluPX5jwXqfV1ZqOUP1ZdEqA

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO