Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Los sprzyja szlachetnym i dobrym. Nowa premiera w "Kubusiu"

czwartek, 10 stycznia 2013 10:35 / Autor:

Teatr Lalki i Aktora Kubuś zaprasza na swój najnowszy spektakl - „Kopciuszek” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. To opowieść o tym, że los sprzyja szlachetnym i dobrym. Ale również o cudowności i niezwykłości świata, który w całym przedstawieniu jest zaczarowany.

Historia Kopciuszka według Maciejewskiego może nieco zaskoczyć, ponieważ spektakl zrobiony jest w konwencji muppet show. Lalki bardzo przypominają te z filmów Jima Hensona.

- Konwencja spektaklu jest nietypowa, ponieważ wszystko jest w stylu rewiowym. Jest sporo piosenek, scen bez słów, ale przede wszystkim głównymi postaciami, które dzieci zobaczą, będą lalki – kopciuszek, macocha, siostry. A występują również takie epizody jak kot, gadające warzywa i przedmioty. Wszystko po to, by Kopciuszka nie wywracać do góry nogami - mówi reżyser przedstawienia.

Z okazji premiery, która odbędzie się w niedzielę o godzinie 17, przygotowano specjalną niespodziankę - licytację głównej roli Kopciuszka. Może w niej wziąć każdy, bez względu na wiek i płeć. Dochód z licytacji roli przeznaczony zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ponadto sam spektakl promować będzie klip, który lada dzień będzie dostępny na You Tube oraz na stronie teatru Kubuś.

/MC/

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO