Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kto napisze piosenkę o Kielcach?

wtorek, 09 marca 2021 08:53 / Autor: Beata Kwieczko
Kto napisze piosenkę o Kielcach?
Fot. Piotr Michalec
Kto napisze piosenkę o Kielcach?
Fot. Piotr Michalec
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Do zainspirowania się miastem oraz napisania i skomponowania piosenki namawiają pracownicy Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach. Placówka ogłosiła konkurs muzyczny "Kielce w piosence".

Konkurs jest adresowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalnych twórców. Swoje uczestnictwo mogą zgłosić soliści oraz grupy muzyczne, a także zespół twórców: wykonawca, autor i kompozytor.

– Na pewno mieszkańcy Kielc i województwa świętokrzyskiego czują sentyment do naszego miasta, więc kierujemy tę propozycję do nich, ale być może mamy mieszkańców Kielc, którzy są rozproszeni po całej Polsce i też ich zachęcamy do udziału w konkursie – mówi Teresa Wołczyk-Rosołowska, dyrektor Domu Kultury "Zameczek".

Skąd wziął się pomysł na takie przedsięwzięcie? – Miasto nie ma swojej piosenki, dlatego zatytułowaliśmy tę propozycję "Kielce w piosence" i zapraszamy chętnych, żeby się tym zainspirowali. Być może będzie ona ważna dla życia miasta i mieszkańców, a być może stanie się nieoficjalnym hymnem Kielc – tłumaczy dyrektor Wołczyk-Rosołowska.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie utworu słowno-muzycznego, który nie był uhonorowany nagrodą główną w innych konkursach lub festiwalach oraz wykonanie piosenki autorskiej. Autorem muzyki i słów nadesłanych utworów nie musi być ich wykonawca. Słowa utworów muszą być napisane i wykonane w języku polskim.

Przedsięwzięcie składa się z dwóch etapów: konkursu oraz koncertu finałowego. Koncert finałowy odbędzie się podczas tegorocznego Święta Kielc, które jest planowane na ostatni weekend czerwca.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą e-mailową lub przesyłką pocztową do 31 maja na adres: sekretariat@zameczek-kielce.pl lub Dom Kultury "Zameczek", ul. Słowackiego 23, 25-365 Kielce.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie Domu Kultury "Zameczek".

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO