Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kolejny krok do rewitalizacji kieleckich osiedli

piątek, 15 marca 2024 14:35 / Autor: Michał Kita
Kolejny krok do rewitalizacji kieleckich osiedli
Kolejny krok do rewitalizacji kieleckich osiedli
Michał Kita
Michał Kita

Kieleccy radni przyjęli Gminny Program Rewitalizacji. Uchwalenie dokumentu to kolejny krok do pozyskania 39,5 mln złotych na inwestycje w zaniedbanych terenach osiedli komunalnych oraz części śródmieścia Kielc, w tym rewitalizację płyty Placu Wolności.

Jak wyjaśnia Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału urbanistyki i architektury w kieleckim Ratuszu, Gminny Program Rewitalizacji, jest pozytywnie odbierany przez mieszkańców, którzy sami zgłaszali, jakie miejsca powinny zostać wyremontowane.

– Wśród inwestycji na osiedlach komunalnych, dominują takie zadania jak remonty chodników, likwidacja barier dla osób niepełnosprawnych, remont dróg wewnętrznych, odbudowa placów zabaw i terenów rekreacyjno-sportowych. A także odrestaurowanie zieleni i siłowni zewnętrznych oraz instalacja nowego oświetlenia i monitoringu – wymienia.

Najdroższym przedsięwzięciem w ramach programu rewitalizacji jest przebudowa płyty Placu Wolności, której koszt wynosi 26 mln złotych. Pozostałe środki w wysokości prawie 14 mln złotych zostaną przeznaczone na realizację inwestycji osiedlowych.

Gminny Program Rewitalizacji  obejmuje modernizację terenów na osiedlach: Szydłówek, Uroczysko, Czarnów. Pieniądze na ten cel pochodzą z unijnego dofinansowania w ramach Funduszy Europejskich dla Świętokrzyskiego. Kolejnym krokiem do rozpoczęcia prac remontowych będzie powołanie gminnego komitetu rewitalizacji, który będzie czuwał nad przebiegiem realizacji inwestycji.

Za przyjęciem Gminnego Programu Rewitalizacji w latach 2023-2030 podczas czwartkowej sesji zagłosowało 20 radnych, od głosu wstrzymali się Katarzyna i Kamil Suchańscy z klubu Bezpartyjni i Niezależni. Realizacja projektów w ramach Programu może rozpocząć się już w czerwcu tego roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO