Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kolejni drogeryjni złodzieje zatrzymani. Przy okazji wpadł znajomy

piątek, 16 lipca 2021 10:17 / Autor: Aleksandra Rękas
Kolejni drogeryjni złodzieje zatrzymani. Przy okazji wpadł znajomy
Kolejni drogeryjni złodzieje zatrzymani. Przy okazji wpadł znajomy
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kieleccy policjanci ustalili sprawców kolejnych kradzieży w drogeriach na terenie naszego miasta. W ręce mundurowych trafiła 36-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna. Przy okazji wpadł znajomy 30-latka, który miał przy sobie narkotyki.

36-latka zjawiała się w sklepach od kwietnia do lipca tego roku. Z powodu jej skłonności do niepłacenia za kosmetyki, drogerie straciły niemal 1400 złotych.

– Do jej zatrzymania doszło w czwartkowy poranek, na osiedlu KSM. Tego samego dnia kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach dotarli do jednego z mieszkań na osiedlu Kochanowskiego. Tu został zatrzymany 30-latek, który odwiedzał drogerie na przełomie czerwca i lipca tego roku – wyjaśnia Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Niezapłacony rachunek mężczyzny wyniósł z kolei 1070 złotych. W jego towarzystwie przebywał notowany w przeszłości 42-latek, którego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie trzy gramy amfetaminy.

– Całą trójkę wkrótce rozliczy sąd. Rabusiom grozi kara nawet do pięciu lat więzienia, z kolei posiadacz narkotyków może trafić za kratki na trzy lata – mówi Karol Macek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO