Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kolejne mieszkania socjalne oddane do użytku

środa, 21 grudnia 2016 14:02 / Autor: Piotr Natkaniec
Kolejne mieszkania socjalne oddane do użytku
Kolejne mieszkania socjalne oddane do użytku
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Lepszego prezentu na święta nie mogło sobie wymarzyć 6 rodzin, które otrzymały klucze do mieszkań socjalnych przy ulicy Tartacznej. 

W dwóch parterowych budynkach miejsce znalazły wielodzietne rodziny, samotne matki z dziećmi oraz rodzice niepełnosprawnych dzieci. - Mając doświadczenia z użytkowania różnych obiektów doszliśmy do wniosku, że najlepszych rozwiązaniem jest budownictwo socjalne przeznaczone dla osób mniej zarabiających, które są w potrzebie. Zadaniem miasta jest zapewnienie dachu nad głową takim ludziom - mówi zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Budownictwa, Krzysztof Miernik.

Po odebraniu kluczy nowi lokatorzy podpisali umowę najmu na 3 lata. Po upływie tego okresu będą mogli ją przedłużyć. Lokale mają powierzchnie od 30 do 50 metrów kwadratowych i mają od jednego do trzech pokoi. W wyposażeniu mieszkań znajdują się kuchenki, umywalki oraz prysznice. Miasto planuje w przyszłym roku budowę kolejnych mieszkań socjalnych. - Na początku 2017 roku przekażemy klucze do kolejnych sześciu mieszkań, a do końca marca do następnych siedmiu. Rozpoczniemy też budowę 12 lokali - Mówiła dyrektor wydziału mieszkalnictwa w kieleckim ratuszu, Agata Kalita.

Inwestycja o wartości blisko trzech milionów złotych jest finansowana głównie z budżetu miasta. 35% procent kosztów przeznaczonych na jej realizację zostanie zwróconych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

oprac. pin.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO