Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kieleckie uczelnie przyciągają nowymi kierunkami

poniedziałek, 29 sierpnia 2022 10:52 / Autor: Katarzyna Synowiec
Kieleckie uczelnie przyciągają nowymi kierunkami
Kieleckie uczelnie przyciągają nowymi kierunkami
Katarzyna Synowiec
Katarzyna Synowiec

Okres rekrutacji na studia powoli dobiega końca. Kieleckie uczelnie oferują maturzystom sprawdzone oraz nowe kierunki, wśród nich m.in. inżynierię biomedyczną oraz systemy biomedyczne w medycynie,  które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Na Politechnice Świętokrzyskiej trwa rekrutacja uzupełniająca. – Oferujemy kierunki, na które jest największe zapotrzebowanie ze strony pracodawców – zaznacza Kamil Dziewit, rzecznik prasowy PŚk.

– Jeśli chodzi o zainteresowanie kierunkami na politechnice,  to podobnie jak w latach ubiegłych, największą popularnością cieszy się informatyka, a zaraz za nią logistyka, automatyka i robotyka  – dodaje Kamil Dziewit.

Podobnie jest zresztą na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, gdzie trendy w kierunkach od lat kształtują się na zbliżonym poziomie.

– Stale w rankingu popularności znajdują się kierunki: lekarski, psychologia, fizjoterapia, kryminologia stosowana oraz finanse i rachunkowość – informuje Piotr Burda, rzecznik prasowy UJK.

Jednak, oprócz stałych, sprawdzonych kierunków, zostały uruchomione również nowe.

– Podczas tegorocznej rekrutacji uruchomiliśmy trzy nowe kierunki: pedagogika specjalna, systemy diagnostyczne w medycynie oraz inżynierię biomedyczną, która powstała przy współpracy z Politechniką Świętokrzyską – mówi Piotr Burda.

Władze politechniki wciąż czekają na zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczącą uruchomienia nowego kierunku jakim jest zarządzanie biznesowe.

Rekrutacja na obu uczelniach potrwa do połowy września.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO