Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kielecki Park Technologiczny walczy z koronawirusem

wtorek, 28 kwietnia 2020 11:57 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook KPT
Beata Kwieczko

Kilkanaście firm działających w Kieleckim Parku Technologicznym włączyło się w walkę z pandemią koronawirusa. Między innymi szyją maseczki, produkują płyny do dezynfekcji i drukują przyłbice.

Choć epidemia koronawirusa ma negatywny wpływ na działalność wielu firm, są takie, które znalazły sposób na radzienie sobie w obecnej sytuacji. Wiele przedsiębiorstw Kieleckiego Parku Technologicznego zaangażowało się w pomoc służbie zdrowia i kielczanom.

- Mamy kilkanaście świetnych przykładów firm angażujących swój czas i pracowników po to, żeby pomagać innym. Np. Cabiomede rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych, które częściowo są dostarczane nieodpłatnie, a częściowo sprzedawane pracownikom służby zdrowia. Ta firma produkuje również łączniki do masek do nurkowania, tak żeby połączyć je z filtrami części do respiratorów - mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Park Technologiczny połączył swoje siły z firmą Regioszulki, która produkuje jednorazowe i wielorazowe maseczki ochronne z filtrami dla pracowników medycznych. Do tej pory uszytych zostało ich kilka tysięcy. - Trafiły między innymi do kieleckiego pogotowia, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, szpitala w Końskich i szpitala jednoimiennego w Starachowicach. Przy pomocy firmy Regioszulki Kielecki Park Technologiczny przekazał już 500 sztuk, a kolejne 500 przekaże w tym tygodniu seniorom. Daliśmy też nieodpłatnie maseczki podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie - informuje dyrektor Lichosik.

W pomoc zaangażowało się też wiele innych przedsiębiorstw, np. firma Chemlab, która produkuje żele do dezynfekcji rąk i płyny do odkażania powierzchni oraz ActivTek, zajmująca się produkcją ozonatorów do powietrza, która ufundowała zestaw do oczyszczania powietrza z wirusów, bakterii, grzybów i innych alergenów dla Szpitala Zakaźnego przy ulicy Radiowej. Ponadto firma EkoEnergia zakupiła materiał do akcji "Kielce szyją maseczki dla medyków", Podopharm przekazała środki ochrony osobistej dla szpitala w Morawicy, a Tropem Przygody użycza do walki z koronawirusem swoich środków transportu.

Informacje dotyczące oferty przedsiębiorców Kieleckiego Parku Technologicznego w zakresie środków zabezpieczających można znaleźć na stronie internetowej www.technopark.kielce.pl.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO