Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielczanie zagrają w niedzielę „Solidarnie z Ukrainą”

piątek, 25 marca 2022 11:07 / Autor: Weronika Kępa
Kielczanie zagrają w niedzielę „Solidarnie z Ukrainą”
Kielczanie zagrają w niedzielę „Solidarnie z Ukrainą”
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Niezwykły koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 27 marca, o godzinie 14 na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Biletem wstępu będzie dowód wpłaty na jedno z kont pomocowych, założonych przez kielecki Urząd Miasta.

W ciągu kilku tygodni do Polski dotarło ponad dwa miliony Ukraińców uciekających przed wojną. Widzieli chaos, ból, cierpienie, wybuchające bomby i zniszczone domy. Chowali się w piwnicach, uciekali na oślep. Są wystraszeni, głodni i zmęczeni. Teraz potrzebują tylko chwili spokoju i wytchnienia. By móc im to zapewnić, Kielce organizują koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”.

– Zareagowaliśmy jak na Polaków przystało, oferując dach nad głową, wyżywienie, wsparcie, wszelką pomoc. Działa Urząd Miasta, stowarzyszenia i fundacje, zwykli kielczanie. Teraz swoją cegiełkę chcą dołożyć lokalni artyści. Urząd Miasta Kielce i Kieleckie Centrum Kultury zapraszają na koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Jak zaznaczają organizatorzy, wszyscy artyści i ekipa techniczna pracują bez wynagrodzenia, bo potrzeb jest dużo, a pomoc nadal jest potrzebna. Dlatego biletem wstępu na koncert ma być dowód wpłaty na jedno z kont pomocowych, założonych przez Urząd Miasta Kielce:

w PLN 36 1050 1461 1000 0024 8244 2387

w EUR 87 1050 1461 1000 0024 8244 3021

– Zachęcam mieszkańców Kielc oraz naszych przyjaciół do wsparcia zbiórki. Wszystkie pieniądze, które trafią na specjalnie dedykowane konta bankowe, zostaną przeznaczone na pomoc dla obywateli z Ukrainy – zaznacza prezydent.

Podczas koncertu na scenie zaprezentują się znani i lubiani lokalni artyści: Andrzej Piaseczny, Kasia Lisowska, Paweł Oszywa, Maja Wojtaszek, Zuzanna Bera oraz pochodząca z Winnicy Darina Krasnovetska, która zaprezentuje swoją piosenkę z Eurowizji „Say Love, Not War”.

Podczas koncertu Młodzieżowa Rada Miasta Kielce będzie prowadzić zbiórkę na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie. Potrzebne są przede wszystkim: koce, śpiwory, karimaty, materace, powerbanki, środki przeciwbólowe i środki opatrunkowe.

01_solidarni_z_ukraina_PL_1.jpg 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO