Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielczanie pokochali rower miejski

czwartek, 16 listopada 2023 09:46 / Autor: Aleksandra Rękas
Kielczanie pokochali rower miejski
kielce.eu
Kielczanie pokochali rower miejski
kielce.eu
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kielecki Rower Miejski okazał się strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy naszego miasta, w trakcie ostatniego sezonu (od kwietnia do października) wypożyczyli jednoślady ponad 140 tysięcy razy.

Jak się okazuje, łącznie, w trakcie ostatniego sezonu, spędziliśmy na rowerach miejskich blisko 66 tysięcy godzin. Średni czas przejazdu to 27 minut i 26 sekund. Najchętniej wypożyczaliśmy rowery tradycyjne – ponad 116 tysięcy na 143 797 wypożyczeń. Kolejno – elektryczne jednoślady ponad 24 tysiące. Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się rowery typu tandem.

Łączny dystans, jaki kielczanie w minionym sezonie pokonali na rowerach miejskich to blisko 450 tysięcy kilometrów. Najwięcej, bo ponad 90 tysięcy, w czerwcu. Średnia prędkość, jaką osiągaliśmy to 8.8 kilometra na godzinę.

Nie brakowało też zachęt i nagród dla tych, którzy najczęściej wsiadali na rowery miejskie.

- 28 maja było pierwsze rowerowe święto Kielc i wśród użytkowników naszych miejskich jednośladów losowaliśmy nagrody w postaci darmowych wejściówek na basen. Kolejną akcją były rowery za złotówkę, oprócz tego nagroda za udział w Aktywnych Miastach. To ogólnopolski projekt, a osoby które przejechały najwięcej kilometrów otrzymywały darmowe abonamenty na rowery i również bilety na basen – mówi Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

O tym, że kielczanie pokochali rowery miejskie najlepiej świadczą statystyki. W październiku ubiegłego roku, wypożyczyliśmy jednoślady 4 212 razy. W październiku tego roku – już 10 185.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO