Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielce w remoncie!

wtorek, 16 maja 2023 09:39 / Autor: Weronika Karyś
Kielce w remoncie!
kielce.eu
Kielce w remoncie!
kielce.eu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Rozkopane i zakorkowane – takie właśnie są obecnie Kielce. Wszystko po to, by za kilka miesięcy jeździło się po nich łatwiej, szybciej, bezpieczniej i przyjemniej. Jak postępują roboty drogowe? O tym na antenie Radia eM Kielce opowiedział Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Jednym z największych i najważniejszych remontów trwających obecnie w Kielcach jest skrzyżowanie alei Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego i Domaszowska.

– Cały obszar inwestycji formalnie jest jeszcze placem budowy, ale do wykonania zostało już niewiele. Dokończenie robót brukarskich, ostatnie prace nawierzchniowe, które są zaplanowane na 22 maja, ostatnie prace elektryczne przy sygnalizacji świetlnej i sprzątanie placu budowy. Wykonawca ma na nie czas do końca czerwca – informuje Jarosław Skrzydło.

Praca wre również na skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Karczówkowską, Artwińskiego i Kamińskiego.

– Wykonawca prowadzi część robót sieciowych między innymi na ulicy Artwińskiego. Na skrzyżowaniu Jagiellońska/Karczówkowska będą robione przejścia podziemne gazowe. Z kolei na ulicy Podklasztornej i Kamińskiego są wykonywane podbudowy, ustawiane krawężniki, obrzeża, prowadzone roboty brukarskie. Wykonawca trzyma harmonogram i wszystko idzie sprawnie. Całość powinna się zakończyć w marcu 2024 roku – zaznacza Skrzydło.

Jeśli chodzi o mniejsze remonty, jadąc od strony Warszawy do Kielc wciąż nie wjedziemy w ulicę Warszawską.

– To rzeczywiście się przeciąga. Wykonawca już jakiś czas temu powinien przystąpić do odtwarzania nawierzchni w tym miejscu, ale tłumaczy to niekorzystnymi warunkami gruntowymi, czyli nasiąkliwym gruntem. Wykonywano badania, które potwierdziły, że grunt się ugina i ułożenie na nim nawierzchni bitumicznej nie ma sensu, bo ona by się natychmiast zniszczyła. Wykonawca czekał, aby grunt się osuszył. Mam nadzieję, że wykonawca jak najszybciej przystąpi do tych prac, a one nie powinny mu zająć dłużej niż trzy tygodnie – stwierdza nasz rozmówca.

W Kielcach trwa również wdrażanie Inteligentnego Systemu Transportowego. Obecnie utrudnienia związane z inwestycją występują między innymi na ulicy Krakowskiej.

Jeśli chodzi o przyszłe remonty, możliwe że jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja trzynastu ulic w śródmieściu Kielc.

Wysłuchaj całej audycji „W rytmie miasta” z Jarosławem Skrzydło:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO