Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielce na rowery

wtorek, 21 maja 2024 18:42 / Autor: Michał Kita
Kielce na rowery
Kielce na rowery
Michał Kita
Michał Kita

Za nami kolejna rozgrzewka przed walką o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Kielce rywalizację o ten zaszczytny tytuł rozpoczną 1 czerwca. W ramach przygotowań do udziału w ogólnopolskich zawodach, we wtorek (21 maja) dziesięciokilometrową trasę z Parku Miejskiego przez Karczówkę i Kadzielnię pokonało kilkudziesięciu cyklistów.

 W rowerowej przejażdżce wzięli również udział kieleccy sportowcy, szczypiornistki Korony Handball oraz koszykarze AZS UJK Kielce. Jak przekonuje Maciej Flisiak, jeden z akademików, jazda na rowerze to dobry sposób na propagowanie zdrowego trybu życia i spędzanie czasu wolnego.

– Zdarza mi się pokonywać dłuższe trasy np. do Sandomierza i z powrotem. Jazda na rowerze to głównie przyjemność, a poza tym zwłaszcza latem możemy korzystać ze słonecznej pogody, co sprzyja naturalnej suplementacji witaminy D – ocenia.

Trasę przejechała także m.in. pani Paulina, która podkreśla, że rowerowa aktywność towarzyszy jej na co dzień.

– Jeżdżę nie tylko rekreacyjnie. Lubimy pokonywać rodzinnie dłuższe trasy. Wysiłek fizyczny jest jak najbardziej wskazany, a jadąc na rowerze, możemy podziwiać piękne widoki i dotrzeć tam, gdzie nie da się dojechać samochodem. Jak tylko mamy czas na rowerowe wycieczki zabieramy dzieci, które przekonujemy, że warto spędzać czas w ten sposób – podkreśla.

Zalety jazdy na rowerze docenia również Paweł Tetelewski, trener szczypiornistek Korony Handbal.

– Rower to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, relaks i odpoczynek. Tego typu wydarzenia są również ciekawym pomysłem na integrację – zaznacza.

Ogólnopolskie zmagania o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” to inicjatywa odbywająca się w ramach projektu Aktywne Miasta. Aby wziąć udział w zabawie, należy pobrać na swój telefon aplikacje mobilną Aktywne Miasta, dzięki której uczestnicy mogą „zbierać” kilometry dla swojego miasta. Akcja prowadzona będzie przez cały czerwiec.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO