Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jest nowy naczelnik kieleckiego IPN-u

środa, 28 czerwca 2023 11:36 / Autor: Michał Łosiak
Jest nowy naczelnik kieleckiego IPN-u
Jest nowy naczelnik kieleckiego IPN-u
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dr Robert Piwko został nowym naczelnikiem Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Nominację wręczył mu osobiście w stolicy regionu dr Karol Nawrocki, prezes IPN.

Nowy naczelnik zastąpił na tym stanowisku dr Dorotę Koczwańską-Kalitę, która kierowała kieleckim ośrodkiem od 2015 roku. Wcześniej pracowała zarówno w Krakowie, jak i Warszawie.

– Dziękuję za ponad 21 lat ciężkiej pracy w Instytucie Pamięci Narodowej, od krakowskiego oddziału, przez centralę, aż do Kielc z wieloma sukcesami. W Kielcach widzimy jej efekty. To postępująca inwestycja nowego budynku, sukcesy edukacyjne i naukowe – mówił prezes IPN.

– Przygoda z IPN w Kielcach zostanie w moim sercu na zawsze. Spotkałam tu wyjątkowych ludzi, zaangażowanych, żyjących historią i niezwykle pomocnych. Cieszę się, że mogłam pracować w tak wspaniałym otoczeniu. To jedno z najurokliwszych miejsc na ziemi – zapewniała ustępująca naczelnik.

Dr Robert Piwko jest historykiem i archiwistą, absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, autorem wielu prac naukowych i popularnonaukowych dotyczących podziemia niepodległościowego. Jest koordynatorem projektu „Archiwum pełne pamięci”. W IPN pracuje od 2010 roku.

– Szczególnie ważne jest dla mnie, że pan doktor jest aktywny społeczne. To piękne dzieło z całą pewnością przechodzi w dobre ręce – dodał prof. Karol Nawrocki.

– Będę starał się kontynuować dwie ścieżki rozwoju obecności instytutu w przestrzeni regionu. Z jednej strony wpiszemy się w narrację ogólnopolską IPN. Z drugiej - wesprzemy ją wątkami regionalnymi. Chcemy pokazać, że to u nas biło serce wolnej Polski – podkreślał nowy naczelnik.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO