Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jest kompromis! Baranówek z miejscowym planem

czwartek, 20 lipca 2023 19:22 / Autor: Weronika Karyś
Jest kompromis! Baranówek z miejscowym planem
Stowarzyszenie Przyjaciół Baranówka w Kielcach
Jest kompromis! Baranówek z miejscowym planem
Stowarzyszenie Przyjaciół Baranówka w Kielcach
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Dzisiejsze posiedzenie kieleckiej rady miasta zakończyło dwuletni spór między mieszkańcami osiedla Baranówek, a także inwestorami, którzy chcieli stawiać w tym miejscu budynki wielorodzinne. Gremium przyjęło miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

– Prezydent stara się pogodzić obie strony konfliktu. Z jednej strony zakazuje budowy bloków, z drugiej – pozwala na zabudowę szeregową do dwunastu metrów – mówi przewodniczący kieleckiej rady miasta, Jarosław Karyś.

- Wreszcie udało się przygotować projekt, który zatrzyma zabudowę wielorodzinną i będzie to przykład dla innych osiedli, które czekają na podobne rozwiązania – stwierdził radny Michał Braun.

- To niełatwa uchwała, ale cieszę się, że udało się wypracować kompromis, który odpowiada obu stronom, a głos mieszkańców został wysłuchany – dodała wiceprzewodnicząca kieleckiej rady miasta, Joanna Winiarska.

Za planem zagłosowało 20 radnych. Dwóch wstrzymało się od głosu (Dariusz Kisiel, Monika Kowalczyk). Z kolei trójka radnych nie zagłosowała wcale (Joanna Litwin, Bożena Sieczka, Monika Słoniewska).

Przyjęcie dokumentu zakończyły brawa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO