Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jak wybrać mieszkanie? Praktyczne porady eksperta

piątek, 13 maja 2022 12:11 / Autor: Michał Łosiak
Jak wybrać mieszkanie? Praktyczne porady eksperta
Fot. GVD
Jak wybrać mieszkanie? Praktyczne porady eksperta
Fot. GVD
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Czy warto inwestować w mieszkanie? O jakie szczegóły zadbać przy wyborze swoich czterech kątów? Na te i inne pytania dotyczące rynku mieszkaniowego odpowiada Piotr Głasek ze spółki deweloperskiej GVD, który mówi także o kieleckich inwestycja firmy.

GVD zajmuje się budownictwem mieszkaniowym wielorodzinnym.

– Wraz ze wspólnikami pochodzimy z Kielc i tu jest nasza główna baza operacyjna, jednak działamy również w Krakowie oraz coraz śmielej patrzymy w stronę innych dużych miast. Myślę, że przede wszystkim nacisk kładziemy na estetykę. Ciekawa architektura i jakość użytych materiałów sprawiają, że finalny wygląd naszych budynków jest bardzo doceniany zarówno przez naszych klientów, jak i innych mieszkańców miasta, dla których ważna jest właśnie estetyka miejskiej zabudowy. Równie dużą wagę przykładamy do lokalizacji naszych inwestycji – bo bliskość punktów usługowych i terenów spacerowych to ogromna zaleta – tłumaczy Piotr Głasek.

głasek

Zakup nowego mieszkania to jedna z najważniejszych w życiu. Jest wiele szczegółów, o których powinniśmy pamiętać przy jego wyborze.

– Przede wszystkim powinniśmy mieć sprecyzowany chociaż zarys naszych potrzeb i oczekiwań względem wymarzonego mieszkania. Która część miasta będzie dla nas najlepsza, biorąc pod uwagę nasze miejsce pracy i lokalizację szkoły naszych dzieci? Ilu potrzebujemy pokoi i o jakiej powierzchni? Czy bardziej zależy nam na pięknym widoku z apartamentu na wyższym piętrze, czy na własnym przydomowym ogródku? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji – jednym klientom zależy na przestronnym salonie, innym z kolei na jak największych pokojach dla dzieci. W dzisiejszych czasach, większość rodzin posiada dwa samochody. Wybierając mieszkanie warto upewnić się, że będziemy mieli możliwość zaparkowania aut w pobliżu, ze względu na wygodę i bezpieczeństwo. Strony świata również odgrywają dużą rolę w wyborze wymarzonego mieszkania, jednak także i tu bardzo dużo zależy od indywidualnych preferencji – na przykład część klientów uwielbia sypialnie z oknami od wschodu, a równie duża część nie znosi jak słońce budzi ich o piątej rano w dzień wolny od pracy – tłumaczy nasz rozmówca.

Czy warto więc podjąć wysiłek i postarać się o nowe mieszkanie?

– Obecnie część klientów obawia się większych inwestycji ze względu na rosnące stopy procentowe. Uspokajam – koszty kredytu po chwilowym wzroście zaczną wracać do normalnego poziomu. Inwestycja w nieruchomości jest uważana za pewną i stabilną lokatę kapitału, dającą satysfakcjonującą stopę zwrotu. Zakup mieszkania czy to na wynajem, czy na własne potrzeby, to inwestycja, która zawsze się opłaca – zapewnia przedstawiciel firmy GVD.

Jedną z inwestycji spółki jest Nowa Wietrznia, czyli kameralna inwestycja przy rezerwacie przyrody.

– Mamy w ofercie czternaście mieszkań o metrażach od 63 do 71 metrów kwadratowych, zarówno trzy- jak i cztero-pokojowych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji indywidualne ogródki oraz przestronne tarasy, bardzo dużo ogólnodostępnych miejsc parkingowych oraz indywidualne zamykane garaże. Każde mieszkanie będzie wyposażone w indywidualną instalację fotowoltaiczną, która pozwoli znacznie obniżyć rachunki za prąd – informuje Piotr Głasek i opisuje Domy z Widokiem 2.0, czyli kolejną kielecką inwestycję. – Bardzo duże przeszklenia, egzotyczne drewno na elewacji, bardzo duże indywidualne ogrody. Apartamenty mają od 100 do 115 metrów kwadratowych, wyposażone są w wentylację mechaniczną i ogrzewanie podłogowe dla zapewnienia jeszcze większego komfortu mieszkańców. Dodatkowym atutem jest piękny widok na południową część Kielc i górę Telegraf. Zapraszam na stronę www.gvd.pl – tam można bliżej zapoznać się z inwestycjami, które realizujemy oraz tymi, które już zrealizowaliśmy. Cały czas się rozwijamy. Mamy w planach kilka większych projektów w Kielcach, Krakowie i nie tylko. Szukamy najlepszych lokalizacji i nowości technicznych, które sprawią, że mieszkańcy inwestycji realizowanych przez GVD będą czuli jak najwyższy poziom komfortu w swoim wymarzonym domu – dodaje.

Tag: kielce GVD
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO