Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jak kielczanie spędzają majową niedzielę? Zapytaliśmy!

niedziela, 09 maja 2021 14:04 / Autor: Adrianna Linertowicz
Jak kielczanie spędzają majową niedzielę? Zapytaliśmy!
Jak kielczanie spędzają majową niedzielę? Zapytaliśmy!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Pogoda dopisuje, a mieszkańcy Kielc spragnieni są weekendowego wypoczynku. W niedzielne popołudnie kielczanie chętnie wybierają się na rodzinne spacery, urządzają grilla, łowią ryby i szczególnie doceniają czas spędzany na łonie przyrody.

– Spędzam weekend z rodziną nad wodą. Jestem wielkim fanem wędkarstwa i planujemy wyjazd na łowisko komercyjne – przyznaje pan Mirosław w rozmowie z nami. – W planach mamy także rodzinnego grilla – dodaje.

Niektórzy preferują wykorzystać wolny czas aktywnie. Można dziś spotkać wielu rowerzystów, którzy postanowili wybrać się na przejażdżkę po okolicach Kadzielni i Wietrzni. Fani hulajnóg i rolek również postanowili skorzystać z wiosennej aury. Inni z kolei zaplanowali sobie na niedzielę spokojne prace działkowe.

– W ciągu tygodnia trudno jest mi wyrwać się na działkę. Dzisiaj będę sadzić zioła i przycinać krzewy. Chciałbym też skupić się na uprzątnięciu swojej altany. Takie drobne prace po ostatnim tygodniu są przyjemną odskocznią od codzienności – opowiada pan Krzysztof.

Nie brakuje też rodzinnych spacerów w towarzystwie ukochanych czworonogów.

– Gdy pogoda dopisuje, dobrze jest gdzieś wyjść. Ten rok dzieciaki spędzały głównie wirtualnie. Uważam, że pora oderwać się już od komputera i zażyć trochę świeżego powietrza. Byliśmy też na pierwszych w tym roku lodach! – mówi pani Urszula, która postanowiła wybrać się na spacer po parku wraz z córką Kasią i domowym pupilem.

Warto skorzystać z przyjemnej pogody i jeszcze dzisiaj wyjść z domu!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO