Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Inflacja uderza w ważne inwestycje. Budynek California będzie dużo droższy

poniedziałek, 04 lipca 2022 11:32 / Autor: Michał Łosiak
Inflacja uderza w ważne inwestycje. Budynek California będzie dużo droższy
Inflacja uderza w ważne inwestycje. Budynek California będzie dużo droższy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wciąż nie wiadomo co z budową Californii w Kieleckim Parku Technologicznym. Największym problemem są pieniądze. Początkowo koszt inwestorski budynku obliczono na 86,5 miliona złotych.  Jak dowiedziało się Radio eM Kielce, aktualne szacunki mówią o nawet 140 milionach.

KPT ma obecnie wszystkie niezbędne dokumenty oraz przygotowany teren. Przeszkodę w powstaniu Californii stanowią jednak finanse. Przedsięwzięcie zostało wpisane do Kontraktu Programowego Urzędu Marszałkowskiego i jest jednym z priorytetowych, jeśli chodzi o nasz region. Budowa może liczyć nawet na ponad 70 milionów złotych dofinansowania.

– Nowa perspektywa finansowa Regionalnego Programu Operacyjnego jeszcze nie ruszyła. Alternatywnym źródłem miał być Krajowy Plan Odbudowy, ale tutaj okres oczekiwania również wydaje się odległy. Są jeszcze inne źródła, o których póki co nie chciałabym mówić – mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT.

Okazuje się ponadto, że zaktualizowane szacunki wskazuje, że inwestycja może być droższa nawet o blisko 60 milionów złotych.

Przypomnijmy, że w ramach budynku California powstanie ponad 15 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, konferencyjnej, socjalnej i technicznej. Obiekt ma zostać oddany do użytku najpóźniej do 2026 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO