Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

I znów zakręcili się na Kielce. Trwa koncert na Rynku

wtorek, 16 lipca 2019 19:00 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Na kieleckim rynku trwa drugi koncert z cyklu „Zakręceni na Kielce”. Impreza rozpoczęła się o 19 i zachęca do udziału wesołą muzyką i pięknymi strojami uczestników. Sprawdziliśmy, co na dzisiaj zaplanowali dla kielczan organizatorzy 46 Harcerskiego Festiwalu.

- Tego wieczoru zachwycą nas lokalni artyści, chociaż uczestnikom z Kanady tak spodobała się atmosfera wczorajszego koncertu, że ponownie pojawią się na scenie - informuje Agnieszka Stochmal, rzecznik prasowy festiwalu. - Większość występujących jest z Gdańska, królują występy taneczne. Zobaczymy około 12 grup, będzie kilka występów solowych. Natomiast jutro zapraszamy na koncert finałowy, co ważne - będą to pokazy debiutowe. To ogromne wyzwanie dla uczestników i szansa na zobaczenie czegoś unikalnego- zachęca rzeczniczka.

- Będziemy łączyć śpiew z gitarowym brzmieniem - mówi członkini zespołu „Przyjaciół para i gitara”. - Wykonamy piosenkę z bajki „Toy Story” - „Druha we mnie masz”. Jesteśmy z małej podkarpackiej miejscowości i śpiewamy razem niecały rok. Zespół powstał spontanicznie, spotykamy się kilka razy w miesiącu. Udało się nam przejść przez eliminacje i zaśpiewamy na Gali Laureatów w sobotę. Udział w festiwalu jest świetnym przeżyciem - mówi.

Przypomnijmy, że imprezy „Zakręceni na Kielce” zakończą się jutrzejszym koncertem. Na kieleckim deptaku króluje dobra zabawa i wesoła atmosfera. Artyści prezentują swoje interpretacje znanych przebojów, a także autorskie piosenki. Na kolejne dni zaplanowane są Przeglądy Piosenki Harcaerskiej, a w sobotę Wielki Finał. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO