Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Godziny dla seniorów. Spełniają swoją funkcję?

środa, 21 października 2020 06:26 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Przypomnijmy, że od 15 października ponownie funkcjonują godziny dla seniorów – między godziną 10, a 12 zakupy w sklepach i aptekach mogą robić tylko osoby po sześćdziesiątym roku życia. Czy seniorzy korzystają z tej możliwości, a młodzi pamiętają, by po sprawunki wybrać się o innej porze?

Okazuje się, że starsi dość licznie zjawiają się w sklepach między godziną 10, a 12. Tak jest w przypadku jednego ze sklepów z sieci Społem przy ulicy Czarnowskiej w Kielcach.

- Na pewno więcej seniorów korzysta z tych godzin teraz, niż było to wiosną. Zdarza się także, że osoby młodsze przychodzą do sklepu, bo akurat wtedy mają przerwę, ale niestety nie możemy ich obsłużyć. Natomiast seniorzy się zdyscyplinowali i zjawiają się tylko podczas tych dwóch godzin, a nie przez cały dzień – zaznacza pani Bożena, pracownika sklepu.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku „Gamy” przy ulicy Seminaryjskiej.

- Między godziną 10, a 12 zazwyczaj mamy sporo klientów. Sporadycznie zdarzy się, że młodsze osoby zapomną o godzinach dla seniorów i wejdą do sklepu – wtedy muszą poczekać – informuje pani Sławomira.

W sklepie sieci „Społem”, przy ulicy Zagórskiej osoby starsze także wykorzystują możliwość zrobienia zakupów między godziną 10, a 12. Czasem bywa tak, że w czasie tych dwóch godzin liczba klientów jest zdecydowanie mniejsza.

Na wizyty seniorów w specjalny sposób przygotowała się sieć sklepów „Biedronka”.

-  Dla seniorów posiadających kartę "Moja Biedronka" przygotowaliśmy specjalne promocje, tak zwane Platynowe Rabaty, które obowiązują w dni powszednie w godzinach od 10 do 12. Dzięki temu, oprócz komfortowych i bezpiecznych zakupów, mogą oni liczyć na produkty pierwszej potrzeby w niezwykle atrakcyjnych cenach. Codziennie nowe rabaty są zachętą dla seniorów do korzystania ze sklepów w godzinach właśnie dla nich przeznaczonych – zachęca Maria Szymankiewicz, specjalistka ds. relacji zewnętrznych w sieci Biedronka.

Jak informuje Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, świętokrzyscy mundurowi nie interweniowali do tej pory wobec osób, które nie przestrzegają godzin dla seniorów.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO