Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

GIS Day na Politechnice Świętokrzyskiej

piątek, 19 listopada 2021 15:33 / Autor: Weronika Kępa
GIS Day na Politechnice Świętokrzyskiej
GIS Day na Politechnice Świętokrzyskiej
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Za nami szósta edycja Międzynarodowego GIS Day, która odbyła się pod hasłem „GIS moją pasją i inspiracją”. Wydarzenie było idealną okazją do świętowania 10-lecia istnienia na Politechnice Świętokrzyskiej kierunku geodezja i kartografia.

GIS Day to cykliczne wydarzenie organizowane na wydziale inżynierii środowiska, geomatyki i energetyki poświęcone promocji i popularyzacji idei geograficznych systemów informacyjnych i ich zastosowaniu w różnych dziedzinach życia. Jest ono skierowane przede wszystkim do młodych osób - studentów i uczniów szkół średnich.

W ramach inicjatywy na Politechnice Świętokrzyskiej odbyły się trzy tematyczne sesje poświęcone technologiom GIS - w zarządzaniu miastem, w gospodarce nieruchomościami, a także w inżynierii środowiska i odnawialnych źródłach energii. Imprezie towarzyszyły także warsztaty - UAV w rolnictwie precyzyjnym, tworzenie modeli 3D na podstawie naziemnych zdjęć cyfrowych oraz wykorzystanie programu EwMapa do obsługi Geoportalu, podczas których studenci oraz uczniowie szkół średnich mogli wzbogacić swoje umiejętności w zakresie tworzenia i modyfikowania danych GIS.

W trakcie wydarzenia uczestnicy spotkania mieli również możliwość wysłuchania kilkunastu referatów naukowych wygłoszonych przez Pracowników Polskiej Akademii Nauk, Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej, Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz zaproszonych gości.

W klubie ENERGIS zostały zorganizowane także pokazy dronów, skanerów, sprzętu geodezyjnego oraz eksponatów muzealnych pochodzących między innymi z Muzeum Geodezyjnego w Opatowie. Na zewnątrz prowadzono ćwiczenia, gry i warsztaty terenowe z wykorzystaniem różnych metod pomiarowych, np. GNSS.

Źródło: Politechnika Świętokrzyska

Tag: PŚK GIS DAY
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO