Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Młodzi kucharze przygotowali smoothie

poniedziałek, 28 listopada 2022 13:46 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Młodzi kucharze przygotowali smoothie
[FOTO] Młodzi kucharze przygotowali smoothie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Szkole Podstawowej nr 18 w Kielcach odbył się XX Miedzyświetlicowy Konkurs pod hasłem „Żyj zdrowo”. Uczniowie klas I -III wzięli udział w warsztatach kulinarnych, których owocem było przygotowanie zdrowego napoju.

Do konkursu zgłosili się uczniowie z ośmiu szkół w naszym mieście. W pierwszym etapie ich zadaniem było wykonanie plakatu ukazującego zdrowy posiłek na talerzu. Zaś 28 listopada wzięli warzywa i owoce w dłonie i przygotowali smakołyki.

– Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przez naszą świetlicę międzyszkolnych konkursów. Ten jest już jubileuszowy, bo 20. Promują one wśród dzieci zdrowe odżywianie. Na przestrzeni lat przybierały różne formy, a w tym roku połączone są z warsztatami. Oprócz smaku, komisja brała pod uwagę sposób podanie koktajlu – zaznacza Halina Wzorek, kierownik świetlicy w SP nr 18.

Smoothie powstały na podstawie przepisów kulinarnych, których autorami są uczniowie. Napoje zawierały więc ich ulubione warzywa i owoce.

Alan ze SP nr 20 postawił w swoim daniu na… swoje ulubione owoce. - Miksuję ze sobą borówki amerykańskie, truskawki, banany oraz jabłka. Wleje do tego także jogurt migdałowy. Pychota – opowiada.

Z kolei Zuzia ze SP nr 11 lubi gotować z mamą, która podpowiedziała jej, jakie składniki najlepiej wybrać.

– Mam tutaj: dwa jabłka, dwie gruszki, pomarańczę i banana. Jak to zmiksuję, dodam łyżeczkę miodu, troszkę soku z cytryny i szklankę mleka. Często pomagam mojej mamie w kuchni i to właśnie ona uczy mnie zdrowego odżywiania – mówi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO