Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Festiwal Smaku wraca do Kielc! W restauracjach zjemy za grosze

środa, 26 stycznia 2022 09:34 / Autor: Weronika Karyś
Festiwal Smaku wraca do Kielc! W restauracjach zjemy za grosze
Festiwal Smaku wraca do Kielc! W restauracjach zjemy za grosze
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Po ponad półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią, Festiwal Smaku znowu zagości w Kielcach. W dziesiątej już edycji weźmie udział blisko trzydzieści restauracji i kawiarni. To dobra informacja dla wszystkich łasuchów.

– Cieszymy się, że tak dużo lokali postanowiło do nas dołączyć. Tym bardziej, że mimo trudnych czasów, na naszej festiwalowej mapie pojawiło się trochę nowości kulinarnych – mówi Jacek Tolewski, organizator Festiwalu Smaku.

Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek, 31 stycznia i potrwa tradycyjnie – pięć dni (do 4 lutego).

– Chcemy zachęcić ludzi, by w tygodniu wyszli z domów – czy to w czasie pracy, czy wieczorem z rodziną lub przyjaciółmi, ale też pomóc w tym trudnym czasie przyciągnąć gości do restauracji – tłumaczy Tolewski.

W tym roku do akcji dołączyła m.in. Willa Hueta, Fragola, Chinkalnia, Sosnowy Dworek, Irish Pub, John Burg, AleBabeczka i Restauracja Kielecka. W każdej z nich goście będą mogli zjeść przystawkę i danie główne za 35 złotych, deser za trzynaście złotych, a także zamówić drinka lub wino za dwanaście złotych.

– Jak wiemy, koszty utrzymania restauracji w ostatnich tygodniach mocno wzrosły, więc wsparcie dla restauratorów jest teraz niezwykle istotne, bo patrząc na ich nastroje widać, że są mocno zaniepokojeni. Mamy jednak nadzieję, że to wszystko skończy się pomyślnie dla całej branży gastronomicznej – dodaje nasz rozmówca.

Festiwalowe menu każdej z restauracji można na bieżąco sprawdzać na Facebooku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO