Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Elewi złożyli przysięgę wojskową na Bukówce

sobota, 21 listopada 2020 10:41 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

W sobotę, 21 listopada, na Placu Apelowym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych elewi służby przygotowawczej złożyli uroczystą przysięgę wojskową. Ceremonię poprzedziła Msza Święta przed kaplicą CPdMZ.

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych regularnie przygotowuje elewów do pełnienia zawodowej służby wojskowej. Doskonalą się oni m.in. w musztrze, taktyce, terenoznawstwie oraz strzelectwie.

– Przysięga wojskowa to wyjątkowy dzień w życiu każdego żołnierza. To niejako zaślubiny z Ojczyzną. Dlatego serdecznie wam gratuluję drodzy elewi, że dotrwaliście do tej chwili. I z dumą wypowiecie słowa Roty, przysięgi wojskowej – mówił podczas uroczystości ppłk Paweł Polak, zastępca komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

- Przez ostatni miesiąc poznawaliście tajniki żołnierskiego rzemiosła, uczyliście się musztry, zasad dyscypliny oraz podstaw taktyki. A także wielu innych rzeczy, które są niezbędne do tego, aby w przyszłości zostać żołnierzem. W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych kształtowaliście swoje charaktery. Umacnialiście wartości, którymi powinien kierować się każdy żołnierz. Bóg. Honor. Ojczyzna. Miejcie świadomość, że jednostka do przygotowań misji zagranicznych to jednostka unikatowa na skalę całego kraju, która dziedziczy i pielęgnuje tradycje misji pokojowych – dodał ppłk Polak.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO