Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Elewi złożyli przysięgę

piątek, 12 sierpnia 2022 11:23 / Autor: Michał Łosiak
Elewi złożyli przysięgę
Elewi złożyli przysięgę
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W piątek, 12 sierpnia 26 elewów skróconej dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożyło swoją przysięgę. Uroczystość odbyła się w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Żołnierze przyjechali na specjalne, dwunastodniowe szkolenie do Kielc z całej Polski.

– Każda przysięga dla każdego młodego chłopaka i dziewczyny jest bardzo ważnym przeżyciem. Ustanawia ich pełnoprawnymi żołnierzami. Dla nas jest to kolejny etap. Młodzi ludzie przechodzili tutaj szkolenie podstawowe. To ważny okres w ich życiu – pułkownik Adam Włoczewski, komendant CPdMZ.

Elewi skróconej dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej mają za sobą trzy lata spędzone w klasie mundurowej.

– Byłam w 14. Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Szkoliliśmy się z musztry, taktyki i mieliśmy dużo ćwiczeń strzeleckich. W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zajęcia były bardzo wymagające, a instruktorzy niezwykle kompetentni i świetnie przekazujący wiedzę. Dziś jeden z najważniejszych dni, bo składamy przysięgę. Postanowiłam, że pójdę na studia w Akademii Wojsk Lądowych lub na Lotniczą Akademię Wojskową  – szeregowa elew Patrycja Idzik.

– Od dziecka interesuje się wojskiem. Liceum i służba przygotowawcza utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Chcę zostać oficerem i wstąpić do Akademii Wojskowej we Wrocławiu – wyjaśniał szeregowy elew Karol Błaziak.

W wydarzeniu wzięły również udział rodziny i znajomi żołnierzy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO