Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pieniądze dla Korony, Winnicy i zmiany w KBO. Dziś sesja Rady Miasta

czwartek, 17 marca 2022 09:05 / Autor: Weronika Karyś
Pieniądze dla Korony, Winnicy i zmiany w KBO. Dziś sesja Rady Miasta
Pieniądze dla Korony, Winnicy i zmiany w KBO. Dziś sesja Rady Miasta
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W oficjalnym programie marcowej sesji rady miasta znalazło się trzydzieści jeden projektów uchwał. Wśród nich m.in. kwestia dokapitalizowania Korony Kielce, przekazania 200 tys. zł na rzecz Winnicy, zmian w regulaminie Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego oraz zwolnienia z opłat za uczęszczanie do żłobka samorządowego.

W pierwszej kolejności radni, jak zwykle, pochylą się nad kwestiami związanymi z budżetem. Zmiany mają dotyczyć między innymi przekazania dodatkowych środków na kulturę. – Teatr „Kubuś” otrzyma 120 tysięcy, KTT 60 tysięcy, Muzeum Historii Kielc 330 tysięcy oraz KCK 77 tysięcy. To nie są największe pieniądze, ale myślę, że będą wspierały działalność i finansowanie inwestycji – mówi przewodniczący Jarosław Karyś.

Gremium przegłosuje również projekt uchwały dotyczący przekazania dwustu tysięcy złotych na rzecz partnerskiej Winnicy. – Zawsze można podyskutować czy to duża czy mała kwota. Myślę jednak, że to nie są ostatnie pieniądze, które przeznaczymy na ten cel – informuje Karyś.

Wśród finansowych tematów pojawi się także kwestia dokapitalizowania klubu piłkarskiego Korona Kielce. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Radni pochylą się też nad nowym regulaminem Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, a także miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla śródmieścia.

– Tu chodzi o lokalny projekt, który zmienia pewnego rodzaju usytuowanie i możliwości zagospodarowania tego miejsca. Mówimy o terenie przy BWA i Placu Konstytucji. To jest miejscowa zmiana, która umożliwi nam kolejne kroki związane z uporządkowaniem tego terenu – tłumaczy przewodniczący.

Pod obrady trafi także projekt uchwały dotyczący przyznawanej każdego roku nagrody Nadzieje Kielc. – Komisja zaopiniowała ten projekt pozytywnie. Chodzi o zmianę terminu, jak również podniesienie kwoty, która będzie przyznawana laureatom. Będzie to 3500 złotych – informuje wiceprzewodnicząca rady miasta, Joanna Winiarska.

Podczas marcowej sesji radni przegłosują też kwestię dotyczącą zwolnienia z opłat za uczęszczanie dzieci do żłobków samorządowych oraz stworzeniem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 na kieleckich Herbach.

Obrady można śledzić pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=VcZt14NG-7o

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO