Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zmiany w Budżecie Obywatelskim? Ruszyły konsultacje społeczne

czwartek, 27 stycznia 2022 15:12 / Autor: Weronika Karyś
Zmiany w Budżecie Obywatelskim? Ruszyły konsultacje społeczne
Zmiany w Budżecie Obywatelskim? Ruszyły konsultacje społeczne
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat miasto sfinalizowało już 180 różnego rodzaju inwestycji. Teraz miasto postanowiło zaproponować kilka zmian w procesie kwalifikacji projektów.

– Na podstawie doświadczeń z ostatnich edycji budżetu obywatelskiego, uwag mieszkańców oraz wyników ewaluacji zaproponowaliśmy kilka zmian w procedurze. Najważniejsze z nich dotyczą: przeformułowania definicji projektów zielonych, wydłużenia czasu na złożenie odwołania z siedmiu do czternastu dni i zmiany sposobu wyłaniania zwycięskich projektów – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Dzisiaj (27 stycznia) na stronie Idea Kielce ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie. Miasto zachęca mieszkańców do podzielenia się pomysłami dotyczącymi procesu kwalifikacji projektów przeznaczonych do realizacji.

– Dotychczas decydowały o tym dwie przesłanki, które musiały być spełnione łącznie - liczba głosów uzyskanych w głosowaniu oraz to, czy koszt projektu mieści się w kwocie przeznaczonej na daną kategorię projektów – tłumaczy Porębski.

Zgodnie z nowymi ustaleniami, jeśli nie wystarczałoby środków na realizację kolejnego projektu z listy wówczas istniałaby możliwość przeprowadzenia konsultacji z wnioskodawcą w zakresie ograniczenia inicjatywy do wartości kwoty dostępnej w danej kategorii.

– Kolejną propozycją jest, aby projekty z KBO mogły być realizowane nie tylko na nieruchomościach będących własnością miasta, ale także nieruchomościach będących w trwałym zarządzie jednostek organizacyjnych miasta, pod warunkiem, że cel projektu jest zbieżny z celem na jaki została przeznaczona dana nieruchomość – podkreśla nasz rozmówca.

Konsultacje społeczne i wszystkie najważniejsze dokumenty ws. KBO są dostępne pod linkiem: https://konsultacje.kielce.eu/konsultacje-spoleczne-bo2022.html

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO