Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dzieci opanowały Politechnikę!

poniedziałek, 03 czerwca 2024 11:43 / Autor: Michał Kita
Dzieci opanowały Politechnikę!
Dzieci opanowały Politechnikę!
Michał Kita
Michał Kita

Zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów, rozwiązywanie naukowych zagadek, pokazy robotów i łazików marsjańskich, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na najmłodszych w murach Politechniki Świętokrzyskiej. Dziś (poniedziałek 3 czerwca) w ramach akcji „Politechnika dzieciom – Świat młodego odkrywcy” mury kieleckiej uczelni zwiedza rekordowa liczba prawie 1,8 tysiąca uczniów szkół podstawowych z całego regionu.

Jak mówi Agnieszka Duda, dyrektor Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej, która jest współorganizatorem wydarzenia, na najmłodszych czeka ponad 90 różnorodnych warsztatów i zajęć odbywających się na ternie całego kampusu uczelni.

– Dziś przedłużamy Dzień Dziecka; dla najmłodszych, którzy nas odwiedzą, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Przewodnikami są nasi dorośli studenci, którzy oprowadzają po terenie uczelni i pokazują ciekawostki dostępne na każdym z wydziałów. Dzieciaki mogą m.in. budować z klocków, oglądać roboty przemysłowe, a także łaziki skonstruowane przez studentów Politechniki. Najmłodsi mogą również zwiedzać nowoczesne laboratoria w budynku CENWIS, gdzie prezentujemy sprzęt na miarę XXII wieku. Dzięki temu dzieci będą miały możliwość zobaczyć największe nowinki technologiczne, jakimi dysponuje uczelnia – opisuje.

Politechnikę odwiedziły między innymi dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach. Jak mówi Sylwia Bukała, wychowawca klasy III, tego typu zajęcia dla najmłodszych to bardzo dobra inicjatywa.

– To świetna akcja organizowana przez Politechnikę Świętokrzyską. Zajęcia pozwalają rozwinąć zainteresowania z wielu dziedzin technicznych, ale i naukowych. Dzieciaki są zafascynowane tym, co się tutaj dzieje. Mogliśmy zwiedzić m.in. laboratorium, w którym każdy mógł się przekonać, jak pracują specjalistyczne roboty – ocenia.

– Bardzo podobały nam się roboty, które przenosiły klocki – mówili Kornel i Filip, uczniowie klasy III C ze  Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach. 

Akcja „Politechnika dzieciom – Świat młodego odkrywcy” potrwa do godziny 14.00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO