Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W drugi weekend października czeka na nas wiele atrakcji. Sprawdźcie, jakich

czwartek, 07 października 2021 11:59 / Autor: Adrianna Linertowicz
W drugi weekend października czeka na nas wiele atrakcji. Sprawdźcie, jakich
W drugi weekend października czeka na nas wiele atrakcji. Sprawdźcie, jakich
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Z całą pewnością w Świętokrzyskiem nie będzie nudno w najbliższy, październikowy weekend. Jesienna aura nie przeszkodzi w skorzystaniu z wielu atrakcji. W planach m.in. Targi DOM i TY, wystawy, Noc Bibliotek i festiwal "Smaki Babiego Lata" w Ciekotach. A propozycji na spędzenie weekendu jest więcej...

W MIEŚCIE

Targi DOM i TY

Piątek-Niedziela, Targi Kielce. Nowoczesne materiały wykończeniowe i budowlane, ekologiczne kosmetyki i żywność, wytwory rękodzielnicze oraz bezpłatne warsztaty florystyczne – to część atrakcji, jakie czekają na gości październikowej edycji targów DOM i TY.

https://emkielce.pl/miasto/zblizaja-sie-targi-dom-i-ty

Wystawa "Ostatni turnus" w Instytucie Dizajnu

Piątek, 8 października, godzina 18, Instytut Dizajnu. Kielecki Instytut Dizajnu zaprasza na wernisaż nowej wystawy w Galerii Głównej. W podróż, na ostatni turnus zabiera nas Marcin Wojdak, autor instagramowego profilu o architekturze powojennego modernizmu – Cosmoderna.

https://idkielce.pl/project/ostatni-turnus-architektura-osrodkow-wypoczynkowych-z-czasow-prl-u/

PoLEMizuj z nami

Piątek-Sobota, 8-9 października, Poczytalnia na dVoRcu. Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza do udziału w wydarzeniu "PoLEMizuj z nami" przygotowanym z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy science-fiction, futurologa i filozofa. Poczytalnia Na dVoRcu przygotowała serię spotkań i wydarzeń poświęconych patronowi 2021 roku.

http://mbp.kielce.pl/aktualnosci/2021/10/3/polemizuj-z-nami/

Noc Bibliotek w WBP

Sobota, 9 października, godzina 18, Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Hasło przewodnie tegorocznej Nocy Bibliotek to "Czytanie wzmacnia". W ramach wydarzenia odbędą się spotkania autorskie z pisarzami, a także otwarcie wystawy pt. "Jak budowali odporność nasi pradziadkowie, czyli co mówią stare i trochę młodsze księgi o ziołolecznictwie i ludowej medycynie".

https://emkielce.pl/kultura/czytanie-wzmacnia-zbliza-sie-vii-noc-bibliotek

Giełda kolekcjonerska w WDK

Sobota, 9 października, w godzinach od 7 do 13, Wojewódzki Dom Kultury. Prawdziwa gratka dla fanów antyków i nie tylko. Podczas cieszącej się sporym zainteresowaniem giełdy będzie można obejrzeć i nabyć między innymi zabytkowe meble, zegary, lampy naftowe, ozdobną porcelanę, militaria oraz rozmaite przedmioty kolekcjonerskie i zabytkowe. Nie zabraknie również starych kart pocztowych, monet oraz biżuterii.

https://emkielce.pl/miasto/gielda-kolekcjonerska-w-wdk-juz-niebawem

"Siostry Rzeki". Performance Cecylii Malik w BWA

Sobota, 9 października, godzina 14, Biuro Wystaw Artystycznych. W programie wydarzenia: warsztaty, podczas których będzie można pomalować tabliczkę z nazwą swojej rzeki i posłuchać opowieści Cecylii Malik o Siostrach Rzekach (godz. 14), performance, podczas którego powędrujemy spod budynku BWA nad rzekę Silnicę (godz. 16), projekcja filmu dokumentalnego „Siostry Rzeki” (na zakończenie akcji artystycznej). Wstęp na wydarzenie jest wolny.

https://www.bwakielce.art.pl/warsztaty/siostry-rzeki-performance-cecylii-malik

Premiera "Zarazy" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

Sobota, 9 października, godzina 19, tymczasowa siedziba Teatru im. Stefana Żeromskiego. Na scenie tymczasowej Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach widzowie zobaczą premierę spektaklu „Zaraza”. Islandzka reżyserka Una Thorleifdottir nawiązuje w niej do powieści „Dżuma”  Alberta Camusa. Na scenie zobaczymy m.in. Wojciecha Niemczyka, Joannę Kasperek wcielającą się w rolę Rieux, Bartłomieja Cabaja w roli Ramberta, Andrzeja Platę jako Cottarda oraz Dawida Żłobinskiego w roli Granda.

https://emkielce.pl/kultura/juz-w-najblizsza-sobote-premiera-zarazy

Popołudnie z muzyką klasyczną w Pałacyku Zielińskiego

Niedziela, 10 października, godzina 17, Dom Środowisk Twórczych. Na pierwszy w sezonie jesiennym 2021 koncert muzyki klasycznej zaprasza Pałacyk Zielińskiego. W koncercie usłyszymy zróżnicowane brzmienia fortepianu, oboju, gitary klasycznej, skrzypiec, wiolonczeli i fletu poprzecznego. Pięknym słowem występy artystów okrasi Pani Agnieszka Nowak-Zagóra, a na scenie wystąpią: Edyta Piwowarczyk - fortepian, Paulina Kruk - flet, Anna Czarnowska - Połonka - wiolonczela ,Tomasz Grzybowski - gitara klasyczna, Grzegorz Kustra - obój, Mariusz Połonka - skrzypce.

https://fb.me/e/1ZhUGGmm3

W REGIONIE

"Jesienne impresje" w Skarżysku

Piątek, 8 października, godzina 17, kawiarnia Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. MCK w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na spotkanie z poezją. Swoje wiersze i fraszki przedstawią autorzy z Grupy Literackiej „Wiklina”. Po biesiadzie poetyckiej wystąpi Ula Cywińska w spektaklu muzycznym „Lata Dwudzieste”. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Darmowe wejściówki do odebrania w Recepcji (portierni) MCK od 5 października w godz. 8:00 - 16:00.

https://www.mck.skarzysko.pl/wydarzenia-mck-top/kalendarz-wydarzen/961-kawiarnia-literacka-zaprasza-jesienne-impresje?date=2021-10-08-17-00#.YV66RlVBzDc

Niedziela z konserwacją zabytków w Tokarni

Niedziela, 10 października, godzina 11, Park Etnograficzny w Tokarni. W ramach "Rodzinnej niedzieli w skansenie" pojawia się okazja, aby zobaczyć z bliska Park Etnograficzny w Tokarni i poznać pracę konserwatorów zajmujących się opieką nad meblami, oleodrukami, fotografiami i ceramiką oraz pracowników działu technicznego, którzy na co dzień dbają o każdy szczegół w zabytkowych obiektach. Dla najmłodszych uruchomiona zostanie specjalną ”Klinikę Zabawek”, do której dzieci będą mogły przynieść swoje ulubione, uszkodzone zabawki, które wspólnie będzie można spróbować naprawić.

https://www.mwk.com.pl/aktualnosci/6601-niedziela-z-konserwacja-zabytkow

I Festiwal "Smaki Babiego Lata" w Ciekotach

Niedziela, od godziny 13, Ciekoty (gmina Masłów). Dwa kulinarne konkursy, a do tego warsztaty ze zdrowego i świadomego odżywiania. I Festiwal „Smaków babiego lata” nabiera kształtów. Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby nauczyć się, jak skutecznie przechowywać produkty przez zimę. Podczas wydarzenia odbędą się dwa konkursy: „Smaki lata zamknięte w słoiku” i „Jesienna zupa - danie jednogarnkowe”.

http://szklanydom.maslow.pl/pl/aktualnosci/pokaz/580,i_festiwal_smaki_babiego_lata_juz_10_pazdziernika_w_ciekotach

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO