Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Budy od Balkera wspomogły dymińskie schronisko

poniedziałek, 27 listopada 2023 12:28 / Autor: Weronika Karyś
Budy od Balkera wspomogły dymińskie schronisko
Budy od Balkera wspomogły dymińskie schronisko
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Blisko dwadzieścia nowych bud dla psów trafiło do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Wszystko dzięki lokalnej firmie Balker, która postanowiła wesprzeć czworonogi, a przy okazji również środowisko.

Zima to dla bezdomnych zwierząt trudny okres. Ujemne temperatury, przymrozki, śnieg – mimo grubej sierści doskwierają nawet czworonogom. Wsparcie ich staje się bardzo ważne, a każdy gest pomocy na wagę złota. Zdecydowała się na niego znana, lokalna firma Balker, produkująca domy prefabrykowane. Właściciele przekazali do schroniska 18 bud dla zwierząt.

– Powstały one z materiałów, z których na co dzień produkujemy domy. To jest nowe drewno, w żaden sposób nieuszkodzone, nie zleżałe – informuje Agata Balcerzak z działu marketingu firmy Balker.

– Wyszliśmy z taką inicjatywą, bo zbliża się zima i wiemy, jak trudno jest tym zwierzakom. Warunki na zewnątrz nie są łatwe, dlatego część bud jest ocieplona i posłuży podczas mrozów. Niektóre są też pomalowane. Cały proces trwał około miesiąca. Wszystko odbywało się po godzinach, charytatywnie. Ekipa Balkera dała z siebie wszystko – dodaje Agata.

Oprócz pomocy i odruchu serca to również forma recyklingu.

– Nie chcemy wyrzucać kawałków drewna, a bywa, że nam go zostaje. Postanawiamy zawsze zrobić coś dobrego. W ubiegłym roku stworzyliśmy ponad trzysta karmników, które rozdaliśmy mieszkańcom regionu i tym samym wsparliśmy ptaki. Teraz postawiliśmy na psiaki. Jest to pierwsza taka akcja, ale na pewno nie ostatnia. Myślę, że na tym nasza współpraca ze schroniskiem się nie zakończy. Chcielibyśmy przekazać w najbliższym czasie karmę dla zwierząt i dowieźć więcej bud. Mamy plan, żeby zrobić też coś dla kotków – podkreśla Agata Balcerzak.

Pracownicy schroniska przyznają, że takie gesty są bardzo istotne.

– Mamy zimę i każde wsparcie, bez względu na to czy są to budy dla psów, koce, ręczniki czy karma – przydają się. Dzięki temu pieskom jest troszkę lżej, w szczególności tym, które są na zewnątrz. Niestety, nie mamy takich warunków, by wszystkie zwierzaki mogły przebywać wewnątrz budynku. Dlatego bez dwóch zdań ta pomoc poprawi obecny stan rzeczy – informuje Grzegorz Bąk, pracownik schroniska w Dyminach.

Przypominamy, że schronisko organizuje również kolejną edycję „Świątecznej paczki”. Potrzebne są: karma w puszkach dla psów i kotów, smycze, obroże, szelki, drapaki, kuwety, miski, ręczniki, żwirki, pellet, klatki, transportery, środki czystości.

Lista punktów, do których można je przynosić:

  • Stacja Paliw ARON ul. Chorzowska 40a, 25-852 Kielce. Od poniedziałku do piątku w godz. 5:00–21:00, w soboty 6:00–16:00. Okres zbiórki: od 16.11 do 31.12.2023.
  • Studio Kreowania Fryzur Monika Stachaczek, ul. Marmurowa 62, Bilcza. Okres zbiórki: od 08.11.23 do 06.12.2023.
  • Sklep jeździecki al. na Stadion 50, 25-127 Kielce. Od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 –18:00, sobota 10:00–14:00. Okres zbiórki: od 20.11 do 21.12.2023.
  • Firma Biuro Market Leszek Kulina, ul. Zagórska 118. Od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–16:00.
  • Salonik Kolportera ul. Tarnowska 4. Od poniedziałku do piątku w godz. 7:00–19:00.

Akcja trwa do końca grudnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO