Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Bliżej budowy drogi do stacji Kielce - Czarnów

czwartek, 26 stycznia 2017 11:21 / Autor: Piotr Natkaniec
Bliżej budowy drogi do stacji Kielce - Czarnów
Bliżej budowy drogi do stacji Kielce - Czarnów
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Wygląda na to, że w końcu skończą się problemy pasażerów korzystających z wyremontowanej stacji kolejowej Kielce-Czarnów. Na wiosnę powinien tam powstać chodnik, jednak najpierw władze miasta muszą uregulować sprawy gruntowe.  

Większość tego terenu znajduje się w prywatnych rękach. Urzędnicy doszli już do porozumienia z właścicielami działek, a na czwartkowej sesji rady miasta, radni wyrazili zgodę na zakup gruntów pod budowę nowej drogi. - To będzie około pięciu nieruchomości. Na dzień dzisiejszy trudno mówić o jakichkolwiek kwotach nabycia. Przebieg drogi w dokładnych jej wymiarach nie jest jeszcze znany. Wszystko zmaterializuje się wtedy, gdy pojawi się konkretny projekt - informuje Filip Pietrzyk z kieleckiego magistratu. 

Przypomnijmy, że od momentu wprowadzenia nowego rozkładu linii kolejowych PKP na stacji Kielce - Czarnów zatrzymuje się znacznie więcej pociągów. Władze miasta po licznych apelach podróżujących poprawiły prowadzącą do niej drogę, która była w fatalnym stanie. Przejście od ul. Massalskiego do ul. Kolejarzy na razie utwardzono kruszywem. 

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO