Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będzie gruntowna przebudowa pierwszego peronu

czwartek, 20 kwietnia 2023 15:14 / Autor: Weronika Karyś
Będzie gruntowna przebudowa pierwszego peronu
Fot. PKP PLK
Będzie gruntowna przebudowa pierwszego peronu
Fot. PKP PLK
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Jak informuje PKP PLK, pierwszy peron na stacji w Kielcach zostanie gruntownie przebudowany. Podróżni skorzystają z niego już pod koniec bieżącego roku. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie robót.

Dzięki inwestycji przede wszystkim zwiększy się liczba obsługiwanych połączeń na najważniejszej stacji w województwie świętokrzyskim.

– Platforma peronowa zostanie wydłużona i powiększona. Docelowo osiągnie 460 metrów długości (obecnie 240 metrów). W ten sposób powstanie druga krawędź, przy której zatrzymywać się będą przede wszystkim pociągi regionalne, jadące w kierunku Skarżyska-Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego i Sandomierza. Peron będzie powiązany z budynkiem dworca, który obecnie przechodzi gruntowną modernizację – informuje Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP PLK.

Nowy peron będzie wyższy od dotychczasowego, co ułatwi wsiadanie do pociągów. Pojawi się na nim nawierzchnia o zróżnicowanej strukturze i ścieżki naprowadzające. Dostęp do kolei dla wszystkich podróżnych ułatwi również winda, którą będzie można się dostać do przejścia podziemnego. Pasażerowie skorzystają z nowych wiat i ławek, tablic informacyjnych, a także nowego nagłośnienia i oświetlenia. W ramach inwestycji wymieniona będzie również część torów i rozjazdów na stacji, oraz sieć trakcyjna.

PKP PLK przygotowuje również modernizację pozostałych elementów kieleckiej stacji. Będzie to część inwestycji na linii numer 8, na odcinku Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO