Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

„Bądźmy Razem”. Akcja Pomocy Hospicjom i Domom Opieki

niedziela, 25 października 2020 09:01 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Stowarzyszenie Przystań dla Sztuki zachęca wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji charytatywnej, której celem jest zgromadzenie środków ochrony indywidualnej i środków dezynfekcyjnych, niezbędnych do walki z koronawirusem.

Jest to powrót akcji charytatywnej „Bądźmy Razem”, w ramach której udało się zgromadzić pieniądze i przekazać podstawowe środki ochrony osobistej służbie zdrowia, domom pomocy oraz hospicjom w czasie pandemii.

Organizatorzy zwracają uwagę na to, że zarówno środki dezynfekcyjne, jak i środki ochrony indywidualnej, niezbędne podczas walki z COVID-19, są obecnie towarem deficytowym. W związku z tym liczy się każda pomoc. Wystarczy, że osoby pragnące wesprzeć akcję zakupią prace wykonane przez podopiecznych Przystani dla Sztuki oraz tych, które zostały podarowane na ten cel przez zaprzyjaźnionych ze Stowarzyszeniem artystów. Zebrane środki będą przekazane na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb. Organizatorzy apelują:

„Bądźmy razem, bo solidarność jest w tym trudnym czasie szczególnie ważna. Pomysł nie przybrałby realnych kształtów, gdyby nie przyjaciele Przystani. Nasi podopieczni, którzy chętnie uczestniczyli w warsztatach arteterapeutycznych i zaprzyjaźnieni artyści. To właśnie oni postanowili przekazać swoje autorskie prace na sprzedaż”.

Pierwszym etapem akcji „Bądźmy Razem” jest ponowne uruchomienie aukcji internetowej. Każda złotówka uzyskana ze sprzedaży prac wykonanych w pracowni, a także tych ofiarowanych przez artystów, zostanie przeznaczona na zakup środków ochrony osobistej dla hospicjów, domów opieki i pomocy społecznej, które aktualnie znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Więcej szczegółów o akcji znajduje się na fanpage’u organizatora: https://fb.me/e/3JTwMdV6h.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO