Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Aleksander Kwaśniewski: Unia Europejska jest nam potrzebna

środa, 29 maja 2024 12:24 / Autor: Michał Kita
Aleksander Kwaśniewski: Unia Europejska jest nam potrzebna
Aleksander Kwaśniewski: Unia Europejska jest nam potrzebna
Michał Kita
Michał Kita

Aleksander Kwaśniewski spotkał się z mieszkańcami Kielc. W środę 29 maja były prezydent wsparł listę Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego i zachęcał do oddania głosu na jej lidera w regionie, Andrzeja Szejnę.

W trakcie konferencji prasowej na Rynku Aleksander Kwaśniewski powiedział, że obecnie w Europie trwa spór tych, którzy chcą silnej Wspólnoty z tymi, którzy liczą na jej słabość.

– Unia Europejska jest dla ludzi przydatna. Nie trzeba daleko jechać, aby się przekonać o tym, jak zmieniła się Polska w ciągu ostatnich 20 lat. Jak zmieniły się drogi, miasta i wsie. 20 lat obecności w UE to historia sukcesu, który możemy odczuwać bezpośrednio. Ponad trzykrotnie wzrósł Produkt Krajowy Brutto naszego kraju, mamy niskie bezrobocie, w dalszym ciągu otrzymujemy z Unii trzy razy więcej, niż wpłacamy do Wspólnoty. Europa przez dwadzieścia lat nas nie zawiodła – dodaje.

Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna, ubiegający się o mandat europosła podkreślił, że program Lewicy zakłada istnienie silnej Polski w Unii Europejskiej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO