Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Czy to koniec bałaganu z odpadami wielkogabarytowymi przy altanach?

piątek, 31 lipca 2020 11:05 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Urząd Miasta poinformował o rozpoczęciu działań zmierzających do powstania kolejnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Kielc. Do tej pory funkcjonował tylko jeden, ale ze względu na dużą ilość odpadów zadecydowano o budowie drugiego.

– PSZOK jest miejscem, do którego w każdym momencie w godzinach pracy obiektu, zainteresowani mogą przywieźć odpady wielkogabarytowe. Jeśli chodzi o firmę ENERIS Surowce, te odpady odbierane są zgodnie z harmonogramem ustalonym w porozumieniu z miastem. Powstanie drugiego takiego punktu będzie udogodnieniem w szczególności dla mieszkańców, bo nie zostaną oni ograniczeni terminami odbiorów – mówi Monika Kita, starszy specjalista do spraw komunikacji w firmie ENERIS.

Mimo obowiązującego terminarza, kielczanie często nie stosują się do zasad i wystawiają gabaryty przy altanach w innym czasie. Zagradza to do nich dojście, uniemożliwiając zabranie innych śmieci.

 – Altany śmietnikowe są często zastawiane przez gabaryty, co utrudnia do nich dostęp w czasie odbioru odpadów.  Dodatkowo zostawione przy nich sprzęty wyglądają nieestetycznie i szpecą okolicę – informuje Kita.

Mieszkańcy wierzą, że otworzenie drugiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych pozwoli zniwelować problem. Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, na razie nie podaje żadnych konkretnych informacji co do jego budowy.

Już funkcjonujący PSZOK mieści się na ulicy Magazynowej 3, nowy ma powstać w drugiej części miasta.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO