MIASTO

40 bramek Vive. Pewne zwycięstwo

środa, 18 marca 2015 19:36 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Vive Tauron Kielce nie dało wielkich szans Wybrzeżu Gdańsk. Mistrzowie Polski wygrali 40:28 i w spokoju mogą przygotowywać się do sobotniego, rewanżowego spotkania w Lidze Mistrzów z francuskim Montpellier.

Kieleccy szczypiorniści pojechali do Gdańska bez kontuzjowanego Krzysztofa Lijewskiego oraz Ivana Cupicia, Denisa Bunticia i Julena Aguinagalde, którym trener Tałant Dujszebajew dał odpocząć po dwóch ostatnich wygranych spotkaniach z Wisła Płock i Montpellier. Mistrzom Polski nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu pewnego zwycięstwa nad Wybrzeżem.

W pierwszej połowie ponad 4 tys. widzów zgromadzonych w Ergo Arenie (rekord frekwencji na meczach Wybrzeża) zobaczyli szybkie spotkanie, ale też wyrównane. Wprawdzie Vive utrzymywało przez większość czasu 3-4 bramkowe prowadzenie, to gdańszczanie pokazali się z niezłej strony. W pewnym momencie mieli już tylko dwa gole straty, ale nie byli w stanie doprowadzić choćby do remisu. Gospodarze braki techniczne nadrabiali wolą walki i ambicją. Starczyło jej jednak jedynie na pierwsze 30 minut. Druga część gry to dominacja kielczan. Wysoką skuteczność w ataku utrzymywał Tobias Reichmann, który w całym meczu rzucił 11 bramek. Lepiej zaczęła funkcjonować również obrona kielczan z Marinem Sego w bramce na czele.

Dzięki wygranej nad morzem mistrzowie Polski zapewnili sobie pierwsze miejsce na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej. W sobotę szczypiorniści Vive rozegrają w Kielcach rewanżowe spotkanie w ramach 1/8 Ligi Mistrzów z Montpellier. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30.

Wybrzeże Gdańsk - Vive Tauron Kielce 29:40 (17:20)

Wybrzeże Gdańsk: Plaszczak, Sokołowski -Rogulski 5, Rakowski 3, Kornecki 5, Kondriatuk 6, Lijewski 3, Papaj 2, Mogielnicki 2, Abram 3

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego - Reichmann 11, Tkaczyk 5 (1), Bielecki 5 (2), Jurecki 4, Jachlewski 3 (1), Strlek 3, Rosiński 3, Zorman 2 (1), Chrapkowski 2, Musa 1, Grabarczyk 1.