29 czerwca ma rozpocząć się budowa nowoczesnego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Naruszewicza. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.
Miasto podpisało już umowę z wykonawcą robót – firmą STARK. Dzięki inwestycji mieszkańcy, m.in. kieleckiego Czarnowa, zyskają nowe miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu.
– W miejsce wysłużonych boisk powstanie nowoczesny kompleks sportowy: boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i unihokeja, boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą, bieżnia, skocznia w dal, a także nowe bramki, kosze, siatki, oświetlenie, monitoring, ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe – napisała Agata Wojda, prezydent Kielc, w mediach społecznościowych.
Na tę inwestycję w Kieleckim Budżecie Obywatelskim zagłosowało ponad 7,5 tys. osób. Zakończenie prac planowane jest na listopad tego roku.