Grzegorz Dziubek we wtorek pożegnał się ze stanowiskiem wicewojewody świętokrzyskiego oraz swoimi współpracownikami z Urzędu Wojewódzkiego.
Nie zabrakło miłych słów, podziękowań, kwiatów i życzeń pomyślności w dalszej karierze zawodowej. Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach samorządowych Dziubek został wybrany na burmistrza Włoszczowy. Przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego już w pierwszej turze pokonał dotychczasowego włodarza gminy, Bartłomieja Dorywalskiego. Dziubek uzyskał 56,8 procent głosów.
To ogromny sukces i nowe wyzwania, ale – jak przekonuje – z dotychczasowym stanowiskiem żal się rozstawać.
{audio}Grzegorz Dziubek część 1|dziubekraz.mp3{/audio}
Dziubek wraca do gminy, gdzie spędził wiele lat. W 2002 otrzymał mandat radnego Rady Miejskiej Włoszczowy. Reelekcje uzyskiwał w 2006 i 2010 roku, kiedy otrzymał najwięcej głosów w gminie. Był wiceprzewodniczącym i przez krótki okres przewodniczącym rady. Zna Włoszczowę dobrze i dlatego twierdzi, że wie, co w niej poprawić.
{audio}Grzegorz Dziubek część 2|dziubekdwa.mp3{/audio}
Kto zostanie nowym wicewojewodą świętokrzyskim? Na razie wiadomo jedynie, że będzie to przedstawiciel PSL-u. Wśród sugerowanych kandydatów wymiana się m.in. Pawła Olszaka, obecnie naczelnika jednego z wydziałów w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie.