Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Od września zmiany w kieleckich bibliotekach

czwartek, 20 sierpnia 2020 10:47 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Wolny dostęp do zbiorów i wydłużony czas otwarcia instytucji. To główne ze zmian, z których ucieszą się czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

– Po ogłoszeniu Rekomendacji Biblioteki Narodowej od 1 września będą obowiązywać nowe procedury udostępniania zbiorów – mówi Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. – W ramach zmian wydłużony zostanie czas otwarcia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem środy. W te dni instytucja będzie czynna od  9 do 18. W środy i w soboty z biblioteki skorzystamy w godzinach od 9 do 15 – dodaje.

Wyjątek stanowi filia numer 6, która w soboty jest nieczynna, w środy jest otwarta dla czytelników od 9 do 15, a w pozostałe dni tygodnia od 11 do 17.

Przywrócony zostaje także wolny dostęp do półek z zachowaniem reżimu sanitarnego z wyłączeniem czytelni i stanowisk komputerowych.

– Z komputerów i czytelni można korzystać jedynie w filii nr 7 – Mediatece. Stanowiska komputerowe i inne elementy peryferyjne będą dokładnie dezynfekowane po każdym użytkowniku – informuje dyrektor. – Przed wejściem do biblioteki wszyscy czytelnicy muszą zdezynfekować ręce. Na jej terenie mogą przebywać tylko osoby w maseczce, rękawiczkach i bez żadnych objawów chorobowych. Obowiązkowe jest także zachowanie od siebie co najmniej półtorametrowego odstępu – dodaje.

Nowością w bibliotekach są także trzy piętnastominutowe przerwy techniczne obowiązujące od godzin: 11, 13 i 15. W tym czasie dezynfekowane będą blaty, pleksi, klamki, stoły, komputery i inne powierzchnie.

W filiach o powierzchni do 200 m2 może przebywać w tym samym czasie trzech czytelników. W większych obiektach może być obecnych jednocześnie sześć osób.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO