Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Nadchodzące propozycje Muzeum Historii Kielc

poniedziałek, 28 września 2020 08:38 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Październik w MHKi nie będzie nudny. W planach jest m.in. spotkanie poświęcone kobietom z Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet, finisaż wystawy oraz III Kieleckie Dni Książki Historycznej.

W sobotę, 3 października, odbędzie się spotkanie pt. „Kobiety zaangażowane”, któremu towarzyszy wystawa „Dla Przeszłości – przywrócić pamięć o przedwojennej Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet”. Kamila Wojda i Marzena Nosek opowiedzą o historii kielczanek, które działały na rzecz lokalnej społeczności i kraju. Początek spotkania: godzina 16.

W niedzielę, 4 października, odbędzie się finisaż wystawy pt. „Sala dla kolekcjonera. Marcin Bolforski i Adam Rzadkowski”. Podczas wydarzenia obaj kolekcjonerzy – Marcin Bolforski oraz Adam Rzadkowski – opowiedzą o historii i ciekawostkach, które są związane z ich zbiorami.

Wielkimi krokami zbliżają się także III Kieleckie Dni Książki Historycznej. Celem wydarzenia jest prezentacja najnowszego dorobku literackiego kieleckich i regionalnych wydawnictw w zakresie historii miasta i regionu, począwszy od popularnych wydawnictw uczelnianych i skończywszy na niszowych publikacjach autorskich. Wydarzenie organizowane jest przez Muzeum Historii Kielc, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

Osią wydarzenia, podobnie jak poprzednio, będzie szereg spotkań autorskich w Muzeum Historii Kielc, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dodatkowo odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie na najciekawszą książkę historyczną roku w kategoriach: treść, forma, kielecciana. Wydarzeniu będzie towarzyszyć kiermasz książki historycznej, podczas którego będzie można zakupić prezentowane wydawnictwa.

Organizatorzy kolejnej edycji Kieleckich Dni Książki Historycznej zwracają się do autorów, wydawców, czytelników i lokalnych bibliotek o zgłaszanie publikacji wydanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat – zarówno do prezentacji, jak i do konkursu. Informacje lub książki można nadsyłać na bieżąco do Muzeum Historii Kielc.

Wydarzenie planowane jest na początek 2021 roku. Szczegóły dotyczące jego programu oraz autorskich spotkań zostaną podane w późniejszym terminie.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO