Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Daria Dyktyńska pozostaje na stanowisku dyrektora kieleckiego muzeum

wtorek, 28 listopada 2023 10:45 / Autor: Łukasz Czerwiak
Daria Dyktyńska pozostaje na stanowisku dyrektora kieleckiego muzeum
Daria Dyktyńska pozostaje na stanowisku dyrektora kieleckiego muzeum
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Bogdan Wenta podpisał nową umowę z dotychczasową dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Ilona Daria Dyktyńska pozostanie na swoim stanowisku na kolejne cztery lata.

Wiceprezydent Marcin Chłodnicki przyznaje, że szefowa kieleckiego muzeum przez trzy lata bardzo rozwinęła podległą sobie placówkę.

– Dzisiaj została podpisana umowa z szefową muzeum. Namawiałem prezydenta Wentę do podjęcia takiej decyzji, ponieważ widać olbrzymi rozwój tej instytucji. Mimo trudnej sytuacji, bo przecież pani Dyktyńska mierzyła się zarówno z pandemią, jak i inflacją, muzeum zwiększyło swoje przychody. W ostatnich latach wzrosła także liczba zwiedzających. Jestem przekonany, że pani dyrektor wraz ze swoim zespołem będzie kontynuowała dobre zwyczaje – mówi Chłodnicki.

Jednak nadal w kieleckim Ratuszu nie znaleziono odpowiedzi na pytanie: czemu kolejna decyzja została podjęta tak późno. Przypomnijmy, że Augustyna Nowacka dowiedziała się dwa dni przed końcem swojej, że nie będzie już dyrektorem Kieleckiego Centrum Kultury. Tym razem Dyktyńska, której umowa wygasała wraz z końcem listopada, również została poinformowana o pozostaniu na stanowisku w ostatniej chwili.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO