Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO] Bp Marian Florczyk: Jan Paweł II podkreślił w Masłowie wartość wspólnoty

środa, 03 czerwca 2020 07:57 / Autor: Michał Łosiak

Dziś 29. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Kielcach. Podczas Mszy Świętej na lotnisku w Masłowie papież wygłosił homilię, w której podkreślił rolę rodziny i prawa do życia każdego człowieka. O przesłaniu Ojca Świętego mówił na antenie Radia eM Kielce w audycji Katarzyny Bernat „Prawdę Mówiąc” biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk.

– To kazanie zostało wypowiedziane w określonym kontekście dwa lata po transformacji ustrojowej, kiedy bardzo często manipulowano wolnością, a ofiarą tego była najczęściej rodzina. Papież podkreślił wartość wspólnoty – zarówno rodziny, jak i wspólnoty narodowej. Padły słynne słowa: „To jest moja Matka ta ziemia” – tłumaczył biskup Marian Florczyk.

Posłuchaj całej rozmowy:

Co roku w ramach obchodów rocznicy wizyty papieża w Masłowie odbywają się spotkania osób niepełnosprawnych. Obecnie, ze względu na pandemię, uroczystości będą skromniejsze. Dziś o godzinie 18 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie odprawiona zostanie Msza Święta, a po niej uczestnicy wydarzenia przejdą przed pomnik św. Jana Pawła II. – Skoro nie możemy spotkać się na lotnisku w Masłowie to warto włączyć się we wspólnotę modlitewną indywidualnie i modlić się za chorych i cierpiących – dodał biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO