Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Szukają chętnych do niezwykłej gry – „Gry o Niebo”

wtorek, 17 sierpnia 2021 10:26 / Autor: Michał Łosiak
Szukają chętnych do niezwykłej gry – „Gry o Niebo”
Szukają chętnych do niezwykłej gry – „Gry o Niebo”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Osiem spotkań, specjalne teksty, ale przede wszystkim spotkanie – to założenia „Gry o Niebo”, do której zaprasza parafia Przemienienia Pańskiego w Kielcach.  W sierpniu i we wrześniu do wspólnoty mogą zgłaszać się osoby chętne do wzięcia udziału w inicjatywie grupy.

Grze patronuje środowisko Juventus Christiana. Jest ona prostą metodą pogłębiania życia duchowego  poprzez osiem spotkań rodzinnych, ale nie tylko.

– Gra wymaga pewnej cierpliwości. Jej uczestnicy biorą udział w spotkaniach, podczas których jest czas na modlitwę, czytanie Ewangelii i rozważanie rozmaitych rzeczy w formie rozmowy. Ta inicjatywa ma również dać szansę na bycie razem po tym trudnym okresie pandemii. Nawet w rodzinie dochodzi do tego, że kiedy się spotykamy, to rozmawiamy o sprawach drugorzędnych, a brakuje modlitwy i dyskusji na tematy najważniejsze, związane z wiarą . „Gra o Niebo” to przestrzeń do takich spotkań – tłumaczy ks. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego na kieleckim Białogonie.

Materiały pomocnicze do gry można odebrać w parafii Przemienienia Pańskiego, ale również w postaci PDF, pisząc na adres: katedra16.30@gmail.com

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO