Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Szkoła katechistów zainaugurowana

wtorek, 12 września 2023 08:22 / Autor: Łukasz Czerwiak
Szkoła katechistów zainaugurowana
Fot. rmissio.pl
Szkoła katechistów zainaugurowana
Fot. rmissio.pl
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Wykład oraz Msza Święta – tak zaingerowano pierwszą edycję Szkoły Katechistów Diecezji Kieleckiej. W pierwszym spotkaniu wzięło udział 30 osób z 18 parafii naszej diecezji.

W wykładzie inauguracyjnym ks. Marian Królikowski, założyciel i przełożony Generalny Stowarzyszenia Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” wskazał między innymi na cel Szkoły Katechistów. Jest nim formacja świeckich katechistów do prowadzenia katechezy ewangelizacyjnej osób dorosłych w parafii.

Centralnym punktem wydarzenia była Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w intencji rozpoczynających formację i wykładowców. W homilii biskup Piotrowski zwrócił uwagę na naglącą potrzebę zaangażowania ludzi świeckich w Kościele, na którą odpowiedzią jest posługa katechisty realizowana jako powołanie. Posługa ta wpisuje się w działalność Kościoła, który nie tyle jest organizacją, co przede wszystkim żywym organizmem, gdzie każdy ma swoje miejsce. Biskup podkreślił także, że pomimo upływu czasu i zmieniających się uwarunkowań społecznych, Ewangelia pozostaje niezmienna, ponieważ Chrystus jest wczoraj i dziś ten sam także na wieki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO