Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ruszył nabór do Szkoły Katechistów

poniedziałek, 04 marca 2024 11:12 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ruszył nabór do Szkoły Katechistów
fot. Koinonia
Ruszył nabór do Szkoły Katechistów
fot. Koinonia
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Pierwszego marca ruszył nabór kandydatów do drugiej edycji Szkoły Katechistów Diecezji Kieleckiej. Kim jest katechista? Kto nim może zostać?

W maju 2021 roku papież Franciszek ustanowił posługę świecką katechisty. Odpowiedzią na tę decyzję było ustanowienie przez biskupa Jana Piotrowskiego Szkoły Katechistów Diecezji Kieleckiej. Zadanie prowadzenia tej instytucji powierzył on wspólnocie Koinonii św. Pawła.

Posługa katechisty dedykowana jest dla osób świeckich. Podstawą jego misją jest ewangelizacja dorosłych m.in. poprzez stałą formację. Taka osoba po przejściu okresu przygotowawczego, staje się bezpośrednim współpracownikiem księdza proboszcza. Miejscem działania katechisty jest parafia, a zwierzchnikiem wspomniany kapłan.

– Może nim zostać osoba wskazana i rekomendowana przez proboszcza, zdolna do nauczania innych i przekazu wiary. Kierujemy to zaproszenie szczególnie do ludzi świeckich, którzy są zaangażowani w życie parafialne, mających w sobie pewien Boży niepokój i zapał, którzy chcieliby inicjować w swoich wspólnotach. Szukamy osób otwartych na nowe formy pracy duszpasterskiej, pragnących pomagać w istniejących dziełach tak, żeby stawały się one coraz bardziej dyspozycyjne do służby, wsłuchujące się w potrzeby wiernych – mówi siostra Samuela Klimas, dyrektor SKDK.

Aby wziąć udział w naborze, który potrwa do 30 czerwca, trzeba posiadać unormowaną sytuację moralną i życie sakramentalne w Kościele, predyspozycje pedagogiczne oraz zdrowie psychiczne. Od kandydata nie jest wymagane ukończenie studiów teologicznych, czy podyplomowych pedagogiczno – katechetycznych. Zapisy odbywają się osobiście po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie z dyrektorem SKDK, pod nr. tel.: 506 178 939.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO