Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w parafii na Czarnowie

piątek, 14 kwietnia 2023 14:39 / Autor: Michał Łosiak
Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w parafii na Czarnowie
Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w parafii na Czarnowie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jak co roku, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy (16 kwietnia) cały Kościół będzie obchodził Święto Miłosierdzia Bożego. O jego znaczeniu, a także o zbliżającym się odpuście mówił na antenie Radia eM Kielce ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach.

– Fundamentem do rozważań o Bożym Miłosierdziu jest encyklika św. Jana Pawła II z 1980 roku. Ukazał on miłosierdzie jako przymiot Boga, który jest Miłością miłosierną, pochylającą się nad człowiekiem po grzechu. Papież opowiadając o Bożym Miłosierdziu, opowiedział również o człowieku, którego Bóg wezwał do spotkania, które objawia się w miłości – tłumaczył ks. Jerzy Ostrowski.

Tego dnia, wspólnota parafii Miłosierdzia Bożego, przeżywać będzie odpust.  Msze Święte odprawiane będą o godzinie 7, 9, 11, 12.30, 15 i 18. O godzinie 12.30 wierni wezmą udział w sumie odpustowej. O godzinie 15 Msza Święta dziękczynna w godzinie miłosierdzia za dzieło zbawienia człowieka i całego świata. Godzinę później odbędzie się koncert organowy. Przy organach zasiądzie Jakub Choros z Krakowa.

Posłuchaj całej rozmowy z ks. Jerzym Ostrowskim:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO