Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Parafia w Lisowie ma 900 lat! Wierni będą świętować

czwartek, 19 września 2019 07:06 / Autor: Michał Łosiak
Fot. http://www.lisow.kielce.opoka.org.pl
Michał Łosiak

W tym roku parafia św. Mikołaja w Lisowie obchodzi swoje 900-lecie. Z okazji jubileuszu zaplanowano wielkie uroczystości pod hasłem „Bogu Wszechmocnemu Cześć i Chwała”.

Obchody rozpoczną się w piątek, 20 września o godzinie 18, kiedy to wierni będą modlić się za zmarłych księży i parafian, a po Mszy Świętej zaplanowano modlitwy na miejscowy cmentarzu, którym przewodniczyć będzie biskup Marian Florczyk.

Następnego dnia, o godzinie 12.30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta Dziękczynna pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Po niej, w Zielonym Sadzie obok plebanii odbędzie się wystawienie sztuki teatralnej „O Lisowie słów kilka”.

W niedzielę, 22 września o godzinie 11.30 sprawowana zostanie Eucharystia kończąca obchody jubileuszu 900-lecia parafii. Homilię wygłosi ks. Wiesław Jasiczek, a po Mszy Świętej odbędzie się piknik i spotkanie rodziny parafialnej.

W trakcie uroczystości zaprezentowane zostaną także odnowione i zrekonstruowane elementy zabytkowej świątyni: ołtarz Matki Boskiej Częstochowskiej, zabytkowy prospekt organowy oraz oryginalna ambona, mająca kształt łodzi, płynącej po wzburzonym morzu.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO